коментарів
Поділитися статтею:

20 цікавих фактів про компанію Intel

19.01.2022 1384 на прочитання 3 хвилини

Intel – компанія світового рівня, яка виготовляє процесори та мікрочіпи для серверів та комп'ютерів. Сьогодні про Intel знає кожен, хто якось пов'язаний з даною сферою, але спочатку це був тільки стартап двох бізнесменів-початківців. Компанія заснована в далекому 1968 році, і сьогодні ми підібрали найцікавіші факти про Intel.

20 цікавих фактів про компанію Intel

✓ Назва компанії – це об'єднане словосполучення Integrated Electronics.

✓ Один із засновників компанії Г. Мур ще до появи Інтел висунув теорію, за якою кожні 18 місяців системи обчислення будуть складнішими у 2 рази. Процесори стануть дешевшими і швидше. Це твердження навіть стали називати законом Мура.

✓ У 1970 році Інтел випускав електронний годинник. Це був дуже модний аксесуар на той час. Але компанія не витримала конкуренції на той час і продала бренд годинника.

✓ Бізнес-план, який став основою запуску бізнесу на початку, займав лише 1 сторінку друкованого тексту на машинці.

✓ Процесор Інтел – це кремній, який виготовляють із морського піску.

✓ Сьогодні Intel має навіть музей, який дуже люблять відвідувачі з усього світу. Він розташований за адресою: 2200 Mission College Blvd, Santa Clara, CA 95054, Сполучені Штати. Вхід безкоштовний. Музей відкрили ще у 1992 року. Площа музею близько 1000 кв.

Виробництво Intel працює цілодобово (як тех. підтримка хостинг-компанії ГіперХост).

✓ Площа виробництва компанії Intel понад мільйон квадратних метрів.

✓ Компанія має одну цікаву традицію: з особливих випадків вони випускають шампанське. Наприклад, 1973 року була випущена колекція Domaine d'Intel на честь досягнення прибутку 3 млн. дол.

✓ У тому ж 1974 був розроблений перший 8 бітний мікропроцесор 8080, пізніше на його честь був названий астероїд 8080 Intel.

✓ У компанії Інтел один із логотипів для процесора був не зовсім вдалим. Йдеться про логотип для процесора 386. Це колишнього логотипу з цифрою 286, яка перекреслена червоним хрестом. Користувачі не оцінили таку оригінальність, і компанія відмовилася від використання лого. Перекреслення символізувало відмову від старих процесорів.

✓ Щороку компанії бере участь у благодійних акціях та витрачає понад 100 млн доларів. Наприклад, Intel часто спонсорує освітні проекти.

✓ Офіси Intel - це повністю опен-спейс, навіть керівництво не сидить у кабінетах. Це створено для того, щоб співробітники компанії могли безперервно спілкуватися.

✓ 37 років жив найперший логотип Інтел з буквою е.intel old logo

✓ Компанія також має звуковий логотип, який дуже часто можна почути саме в рекламах. Він має назву Bong і був придуманий у 2004 році.

✓ Мікропроцесори Intel виготовляють у понад чистих кімнатах. У таких кімнатах не більше однієї порошинки на кубічний фут. Тому навіть працівники, які входять туди, одягають спеціальні захисні костюми. Щоб одягнути такий костюм, потрібно близько 40 хвилин.

✓ Intel постійно працює над зменшенням транзисторів. Наприклад, мікропроцесор сучасного комп'ютера містить 2,6 млрд. транзисторів.

У 2013 році компанія спонсорувала футбольну команду “Барселона”. У футболістів на внутрішній стороні майок був намальований логотип Intel. Це було зроблено не просто так, адже коли гравці зривають майки наприкінці матчу, видно саме внутрішню частину.

✓ Повний робочий цикл створення та налагодження роботи процесора займає 7 років.

✓ Перший розроблений процесор призначений для калькулятора, який працював із вбудованим принтером. Він народився 1971 року.

Компанія Intel має довгу історію, багато цікавих фактів і сьогодні все ще не перестає нас дивувати. А що цікавого ви, можливо, знаєте з історії Intel?

Потрібен надійний сервер на базі процесора Intel? Звертайтесь до хостинг-компанії ГіперХост:

Орендувати сервер


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1111
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1