коментарів
Поділитися статтею:

Ubuntu - опис ОС: актуальні версії, плюси, мінуси

03.05.2022 3353 на прочитання 7 хвилин

Ubuntu що це? Ubuntu – популярна операційна система сімейства GNU Linux, яка використовується для комп'ютерів та серверів. Ubuntu робить роботу швидкою та зручною, поставляється безкоштовно та дозволяє підключати всі необхідні додаткові пристрої до вашої системи.

У цій статті розглянемо основні переваги операційної системи Ubuntu, ubuntu характеристики, чим вона буде цікава та корисна для новачків в адмініструванні, і які недоліки має ця система в очах користувачів. На сьогоднішній день існує велика кількість операційних системи на базі LINUX. Які найвідоміші? Детальніше у цій статті.business IT


Особливості Ubuntu ОС

Дистрибутив Ubuntu (система Лінукс) був створений з метою стати зручною та зрозумілою ОС (на основі Linux) для рядового користувача. І справді, встановити і налаштувати цю ОС легко. Крім того, в Мережі існує велика кількість інструкцій та порад щодо користування системою для новачків. За офіційними даними дистрибутивом Ubuntu користуються понад 20 млн користувачів. Нові релізи постійно випускаються як з довгостроковою ubuntu lts, ​​так і з короткостроковою підтримкою. Варто зазначити, що частина застарілих версій не підтримуються розробниками.

Для більш легкої роботи з операційними системами на сервері використовуються панелі керування, тому при роботі з Ubuntu на сервері ви також можете встановити додатково панель керування, яка спростить роботу.

Плюси та мінуси ubuntu

Переваги Ubuntu

Ubuntu опис надає багато зручних рішень для роботи користувача системою, а також велика кількість переваг:

- стабільність роботи – систему часто використовують на високонавантажених серверах. ОС не вимагає частих перезавантажень комп'ютера, навіть у разі оновлень, встановлення або видалення програм.

- безпечна система, яка вимагає антивірусів. Щоб підчепити вірус, необхідно постаратися, якщо Ви використовуєте дистрибутив Ubuntu. А це дуже великий плюс, якщо порівняти робочий процес на Windows.

- безкоштовна ОС - Установка відбувається в кілька кліків, в мережі повно версій для безкоштовного скачування, не потрібно вводити жодних ключів, можна використовувати на безлічі комп'ютерів одночасно. Також Убунту зарекомендувала себе чудовим дистрибутивом для встановлення на сервери, у тому числі на віртуальні VPS/VDS від компанії ГіперХост.

- приємний і зрозумілий інтерфейс - велика кількість безкоштовних тем та ефектів, на будь-який смак та колір, що робить роботу з Убунту як мінімум приємною.

- швидке встановлення без зусиль - з появою нових версій встановлення Ubuntu все спрощується, чим приваблює недосвідчених користувачів. Основне ПЗ і драйвера встановлюються одночасно і майже автоматично, в результаті ви отримуєте готову до роботи ОС. Крім того, пропонується автоматичне оновлення.

- Ідеальний варіант для новачків - всі налаштування та установки виконуються на інтуїтивно зрозумілому рівні. Через спеціалізований менеджер пакетів Synaptic виконується встановлення необхідних програм. Він має функції перегляду рейтингу, опису та відгуків про програми.

- стабільність роботи забезпечується величезною командою підтримки, яка швидко знаходить та усуває помилки.

- передбачуваність системи - кожен новий реліз виходить з періодичністю 6 місяців, користувачі завжди мають доступ до свіжих версій ОС.

Система відмінно вживається однією ПК з іншими ОС, наприклад, Windows.

Завантажити ISO-образ ос linux ubuntu можна абсолютно безкоштовно та легально на сайті офіційного розробника. Крім того, поширення ОС будь-якими методами також законне.

У процесі встановлення драйверів Ubuntu встановлюються в автоматичному режимі додаткові програми. Наприклад, браузер Firefox із поштовиком Thunderbird, аудіоплеєр Rhythmbox та відеоплеєром Totem, торрент-клієнт Transmission, повноцінна версія LibreOffice. Для початкової роботи цих програм буде цілком достатньо.

Причини встановлення Ubuntu

Якщо ви ще роздумуєте потрібно чи ні вам встановлювати Ubuntu на ваш ПК або сервер, то, можливо, ці причини допоможуть вам зробити вибір якраз на користь Ubuntu. Ubuntu особливості:

Багато і багато документації, докладних текстових і відео інструкцій для роботи з ОС. На всі свої питання ви обов'язково знайдете відповіді в мережі, та робота з Ubuntu стане для вас звичною та простою.

Цю систему дуже складно зламати. І це дуже хороша нагода вибрати саме її для подальшої роботи. Ubuntu можна використовувати як самостійну ОС, так і в комбінації з іншою ОС на вашому пристрої. Просте встановлення, яке не вимагає покупок ліцензій тощо. Після встановлення система готова до роботи.

Недоліки Ubuntu

Якщо Ви використовуєте специфічне програмне забезпечення, його аналога може не бути в Ubuntu і відмовитися від Windows повністю не вдасться. Але варто не забувати про емулятор Wine, який дозволяє запускати в Ubuntu софт із Windows.

Для любителів ігор операційна система ubuntu здасться не настільки якісною в порівнянні з Windows, тому що кількість ігор для неї набагато менша і їх якість змушує бажати кращого, але і тут розробники наші вихід - емулятор PlayOnLinux дозволяє запускати на дистрибутив ubuntu ігри, розроблені для Windows .

Втім, у даної ОС, як і в інших, є свої недоліки, але тільки користувачеві вирішувати істотні вони для нього чи ні:

- не всі розробники ПЗ орієнтовані на Ubuntu, тому деякі програми не підтримуються;

- щоб перенести дані з однієї ОС на Ubuntu немає спеціальних інструментів, які б спростити цей процес;

- якщо ви використовуєте Ubuntu, підключення в Мережі є одним з основних моментів для якісної роботи, оскільки сама система орієнтована на роботу з Інтернетом.

Чи може Ubuntu замінити звичну ОС?

Ubuntu дуже добре налаштовується під конкретного користувача. Якщо говорити про Ubuntu для десктопів, кожен користувач зможе отримати ОС під свої вимоги. За допомогою drag'n'drop можна налаштувати те, що потрібно саме вам.

Система постачається у стандартними офісними програмами та набором драйвером.

Якщо у вас застарілий ПК, то Убунту буде ідеальним рішенням, так як для ОС не потрібно багато ресурсів, вона також сумісна з файловими ОС.

Для роботи в інтернеті, веб-розробникам та для офісної рутини Ubuntu може відмінно замінити звичний усі Віндовс, але знадобиться час, щоб звикнути до нової системи та її особливостей.

Серверна версія Ubuntu – чудовий варіант для встановлення на будь-яку машину, у тому числі з невеликими ресурсами. Для зручності роботи використовуються спеціальні панелі управління, майже всі їх сумісні з Ubuntu ОС.

На сьогодні остання версія убунту 21.10

Часто наші користувачі запитують, що вибрати ubuntu os або Debian для роботи із сервером. Відповідь на це питання та аналіз операційних систем у спеціальній статті. Що вибрати: Ubuntu чи Debian?

Насамкінець, якщо Ви сумніваєтеся, чи варто вибирати Ubuntu для роботи, відзначимо головні переваги дистрибутива Ubuntu, які і приваблює своїх користувачів. Насамперед, це безкоштовність системи, яка поки що використовується для ПК, але незабаром може переселитися і на смартфони/планшети. По-друге, величезна кількість програм та драйверів, які спрощують первинне налаштування ПК для користувача. І нарешті важливий аспект – безпека Ubuntu, тобто захищеність від вірусів у порівнянні з ОС Windows.

Встановлюючи ubuntu -v на свій сервер, Ви відразу отримаєте, що Вам необхідно - робочу машину.

Компанія HyperHost™ пропонує для своїх користувачів віртуальні ВПС сервери та виділені VDS сервери із встановленою ОС Ubuntu 14.04 таким чином користувачі зможуть повною мірою скористатися всіма перевагами актуальної версії системи.

Крім os linux ubuntu ви можете використовувати інші ОС для роботи на сервері.

Оренда сервера


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1