0 коментарів
Поділитися статтею:

18 популярних редакторів коду в 2020

29.05.2020 0 5364 на прочитання 11 хвилин

Текстові редактори або так звані редактори коду є важливим інструментом для веб-розробників. Сучасні текстові редактори надають безліч інструментів і функцій, які допоможуть підправити код, володіють підсвічуванням синтаксису для декількох мов, включають вбудовані завантаження файлів, звіти про помилки, пошук і заміну та багато іншого.
Якщо ви веб-розробник або власник сайту, якому необхідно внести кілька швидких змін в шаблон, ви зможете оцінити корисність текстових редакторів. У цьому огляді ми підібрали популярні редактори коду, які актуальні в 2020 році.

1. TextPad

(Безкоштовна версія / платна $ 27)

Підтримується на платформі: Windows.

TextPad - це гнучкий текстовий редактор для Windows, який має вбудований файловий менеджер, механізм пошуку і заміни, запис макросів за допомогою натискання клавіш. Доступно перетягування і редагування між файлами, що також відмінно працює з великими файлами. Для користувачів доступне безкоштовне завантаження TextPad для ознайомлення, але розробники просять оновити дану версію за 27 доларів, якщо ви вирішите продовжити його використання.textpad

2. Atom

(Безкоштовна версія)

Підтримується на платформі: Windows, Mac, Linux

Atom - це текстовий редактор з відкритим вихідним кодом, який доступний для декількох платформ, безкоштовний для використання. Atom дозволяє працювати з Git і GitHub безпосередньо в редакторі, включає розумне автозаповнення. Нові функції і можливості можна додавати за допомогою вбудованого менеджера пакетів, який поставляється з 8 темними і світлими темами.
atom

3.Sublime Text

(Безкоштовна версія / платна за $ 80)

Підтримується на платформі: Windows, Mac, Linux

Sublime Text - чудовий багатоплатформений текстовий редактор, в якому є велика кількість корисних команд для підвищення ефективності. Він може бути використаний для пошуку коду в файлах в лічені секунди. Sublime має спеціальний менеджер пакетів, який допоможе вам встановити тисячі пакетів, створених спільнотою, щоб додати більше можливостей. Багатовіконний редактор також підтримується. Sublime Text можна скачати безкоштовно. Преміум-ліцензія коштує 80 дол. і з трирічним оновленням.
sublime-text

4.Espresso

(Безкоштовна пробна версія / $ 99)

Підтримується на платформі: Mac

Espresso - це універсальний редактор коду для Mac, який підтримує призначені для користувача фрагменти коду, багатофайлове редагування та робочі області з вкладками. Десятки розширень плагінів і синтаксичних тем доступні, щоб допомогти вам додати функціональність і поліпшити зовнішній вигляд програми. Інструменти редагування CSS також доступні. Додаток коштує 99 дол.
espresso-text

5.Vim

(Безкоштовна версія)

Підтримується на платформі: Windows, Mac, Linux, Unix, iOS, Android

Розроблений на основі популярного редактора ST Atari ST, Vim являє собою гнучкий текстовий редактор з відкритим вихідним кодом, який має 12 різних режимів редагування. Включає в себе візуальний режим, який виділяє область тексту, режим командного рядка і простий режим. Підтримуються сотні мов програмування і доступна велика кількість розширень плагінів, які збільшують функціональність.vim

6. Visual Studio Code

(Безкоштовна версія)

Підтримується на платформі: Windows, Mac, Linux

Редактор коду Visual Studio від Microsoft - це стильний багатоплатформений і безкоштовний текстовий редактор. Він має автозаповнення, підсвічування синтаксису і налаштування. Команди Git вбудовані в редактор, щоб ви могли відправляти запити. Також є кілька розширень, що дозволяють додавати нові мови, теми та інструменти.
visual-studio-code

7.Brackets

(Безкоштовна версія)

Підтримується на платформі: Windows, Mac, Linux

Brackets - це текстовий редактор з відкритим вихідним кодом, який має вбудоване редагування, попередній перегляд в реальному часі, швидке редагування і виділення в реальному часі. Доступно безліч розширень, які додають такі функції, як відступи, інтеграція з Git, перевірка W3C і форматування JavaScript, HTML і CSS.brackets-text

8. Coda

(Вартість $ 99)

Підтримується на платформі: Mac

Розроблений для користувачів Mac, Coda - це корисний текстовий редактор, який має вбудований файл менеджер і SSH. Він має барвисте підсвічування синтаксису, перевизначення CSS і розширену синхронізацію між пристроями. Користувачі MacBook Pro також можуть перемикатися між редактором і режимом попереднього перегляду, використовуючи сенсорну панель свого ноутбука.coda-text-editor

9. UltraEdit

(Безкоштовна версія / платна $ 79.95 на рік)

Підтримується на платформі: Windows, Mac, Linux

UltraEdit - це багатоплатформений текстовий редактор з вбудованими менеджерами FTP, SSH і Telnet. Редактор був розроблений для роботи з дисплеями з високою роздільною здатністю. 30-денна безкоштовна пробна версія доступна для UltraEdit. Після закінчення пробного періоду він коштує 79,95 дол. на рік.ultraedit-text

10. Codeshare

(Безкоштовна версія)

Codeshare - це безкоштовний онлайн редактор, який дозволяє вам писати, редагувати і ділитися кодом з друзями і колегами. Його можна використовувати для навчання інших користувачів і обміну даними. Багато компаній також використовують інструмент для постановки завдань стажерам.
codeshare

11. CoffeeCup

(Безкоштовна / платна $ 29)

Підтримується на платформі: Windows

CoffeeCup - це популярний HTML-редактор для Windows, який має велику бібліотеку компонентів і вбудований інструмент перевірки розмітки W3C.иПанель попереднього перегляду з розділеним екраном дозволяє побачити, що згенерує ваш код HTML і CSS. Існує також вкладка тегів, яка містить посилання на (X) теги HTML, PHP і CSS. Доступна безкоштовна версія CoffeeCup з обмеженою кількістю функцій, повна версія продається за ціною 29 дол.
coffeecup-html

12. Komodo Edit & Komodo IDE

(Безкоштовна версія)

Підтримується на платформі: Windows, Mac, Linux

Komodo Edit - це безкоштовний текстовий редактор з функцією автозаповнення, скінами і наборами іконок, а також трекером змін. Komodo IDE - чудова альтернатива від розробників, яка має візуальний відладчик, контроль версій, управління робочими процесами, підсвічування синтаксису і безліч доповнень для розширення функціональності.
komodo-ide

13. CodePen

(Безкоштовна версія / платна $ 8 на місяць)

CodePen - одне з найбільших онлайн-спільнот з програмування. Безкоштовний онлайн-інструмент для створення коду дозволяє користувачам обмінюватися і тестувати фрагменти коду HTML, CSS і JavaScript. Текстовий редактор CodePen виглядає чудово, підсвічує синтаксичний код багатьма кольорами. Більшість функцій CodePen безкоштовні, проте доступні преміальні плани від 8 доларів на місяць, які видаляють рекламу і додають такі функції, як перегляд в реальному часі і необмежене вбудовування тем за допомогою призначеного для користувача CSS.
codepen

14. Codeanywhere

(Безкоштовна версія / платна за $ 2.50 на місяць)

Codeanywhere - це хмарне рішення для редагування та спільного використання коду,  дозволяє віддалено редагувати код, а також переміщати/копіювати файли і папки через FTP, Google Drive, Dropbox та інші. Текстовий редактор має підсвічування синтаксису для більш ніж 75 мов програмування і розділені панелі, режим сітки, кілька курсорів і налаштування теми. Він також підтримує ревізії файлів і має вбудовану консоль.

Codeanywhere

15. Notepad ++

(Безкоштовна версія)

Підтримується на платформі: Windows

Notepad ++ - це текстовий редактор Windows з відкритим вихідним кодом, який пропонує підсвічування синтаксису, створення сценаріїв, автозаповнення, запис макросів та ін. Доступно більше 140 розширень плагінів, які дозволяють додавати такі функції, як перевірка W3C, сортування тексту і обробка цитат. Додаток можна завантажити безкоштовно.
notepad-plus

16. Spacemacs

(Безкоштовна версія)

Підтримується на платформі: Windows, Mac, Linux, Unix

Spacemacs призначений не тільки для користувачів Apple. Це багатоплатформене рішення для редагування тексту, що об'єднує інструменти Emacs і Vim. Додаток має графічний інтерфейс та інтерфейс командного рядка і прив'язки клавіш. Існує також безліч розширень, створених спільнотою, які додають функціональність. Оскільки Spacemacs є відкритим вихідним кодом, його можна завантажити безкоштовно.
spacemacs-text-editor

17. PhpStorm

(Безкоштовна версія / платна за $ 199 на рік)

Підтримується на платформі: Windows, Mac, Linux

PhpStorm - це текстовий редактор преміум-класу, який забезпечує аналіз коду і запобігання помилок для мов програмування, таких як PHP, HTML, CSS, JavaScript та інших мов. Він добре працює з сучасними системами управління контентом, такими як Drupal, WordPress, Magento і Joomla, і пропонує функції управління версіями, віддалене розгортання, інструменти командного рядка і розширене налагодження.phpstorm

18. GNU Emacs

(Безкоштовна версія)

Підтримується на платформі: Windows, Mac, Linux

GNU Emacs - це багатоплатформений текстовий редактор з відкритим вихідним кодом, який пропонує підсвічування синтаксису і налаштовуваний графічний інтерфейс. Доступна велика кількість пакетів плагінів, які додають додаткові функції: фрагменти коду, призначені для користувача теми і схеми HTML5. Ви можете завантажити GNU Emacs безкоштовно.gnu-emacs
А який текстовий редактор використовуєте ви?


Close Screen
Alla Rud
Статей: 889
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 3