CMS
коментарів
Поділитися статтею:

CMS Moodle - система для навчання і тестування онлайн. Огляд функціоналу

24.09.2020 3934 на прочитання 8 хвилин

Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) - система для навчання і тестування онлайн, розроблена австралійськими фахівцями в 2001 році. Сьогодні з платформою працюють більше 18 млн. користувачів в світі, скачати Moodle може кожен абсолютно безкоштовно.

Платформа надає простір для спільної роботи вчителів і студентів. У Moodle доступні різні можливості для відстеження успішності учнів, а також є підтримка масової реєстрації з безпечною аутентифікацією. Moodle можна налаштувати відповідно до власних уподобань в дизайні і вибрати відповідний макет. Платформу можна інтегрувати з великою кількістю програмного забезпечення, включаючи інструменти для спілкування, спільної роботи, управління документами та інші додатки для підвищення продуктивності. У Moodle відкритий вихідний код, ви можете використовувати систему безкоштовно.moodle start page

Moodle можна встановити на VPS / VDS, виділений сервер. Вибирати тариф потрібно, виходячи з кількості необхідних ресурсів сервера для роботи платформи.

Одночасно користувачів онлайн

Мінімум ОЗУ Мінімум ядер процесора Мінімальний тариф
20 1-2 Гб 1-2 ядра VPS/VDS Доступний
40 2 Гб 2 ядра VPS/VDS
Старт
80 4 Гб 3 ядра VPS/VDS Мегахост
120 6 Гб 3 ядра VPS/VDS
Ультра
200 10 Гб 4 ядра VPS/VDS
Ультра+
Важливо! При замовленні обирайте OS Centos + ISPmanager або VestaCP

Переваги Moodle для системи навчання і тестування

- Систему може встановити кожен, вона поставляється безкоштовно. Додатково доступні деякі платні функції.

- Необмежена кількість користувачів.

- Величезна кількість налаштувань і плагінів (більше 1500).

- У Мережі велика кількість інструкцій для установки і налаштування Moodle системи.

- Більш ніж на 100 мовах можна працювати з цією системою.

- Надано спеціальний редактор для створення різних видів контенту.

- Підтримка різних форматів файлів контенту: mp3, aac, flac, m4a, oga, ogg, wav; doc, pdf, xls, csv; jpeg, png, gif; flv, f4v, f4p, mp4, m4v, m4a, 3gp, mov.

- Вбудований редактор для створення онлайн тестів, крім того можна використовувати сторонні сервіси для розробки тестів.

- Функціонал для створення анкет і опитувань, часто використовується в корпоративних цілях.

- Спеціальний опитувальник "360 градусів" використовується для створення оцінки конкретного співробітника компанії.

- Можливість складати звіти по активності користувачів системи.

- Система підтримується мобільними браузерами Chrome і Safari, тому навчання може проводиться з мобільних пристроїв користувачів.

- Moodle надає можливість організації продажу курсів.

- Є хмарна версія системи для тесту, вона доступна на офіційному сайті Moodle.

Недоліки використання платформи Moodle

- Складне адміністрування та налаштування, для початківців користувачів може зайняти багато часу. Для налаштування Moodle необхідні технічні знання.

- Для розробки власних курсів необхідно встановлювати і збирати з нуля.

 - Дизайн можна вибрати тільки з готових варіантів рішень.

 - В системі досить складний інтерфейс для роботи звичайних користувачів і викладачів, які завантажують свої матеріали для навчання. Тому для його вивчення потрібно витратити трохи більше часу.

Освітня платформа Moodle приваблива для користувачів з багатьох обґрунтованих причин, але, як і у всіх інших CMS, у неї є свої недоліки. Система безкоштовна, і це плюс, але, якщо у вас не вийде її налаштувати, то все одно доведеться платити стороннім фахівцям за допомогу. Також знадобиться час для вивчення роботи платформи і її панелі управління. Більшість компаній вважають за краще вже готові рішення, але за такі пропозиції необхідно платити, в Moodle набір основного функціоналу повністю безкоштовний.

Як встановити Moodle на хостинг?

 

Важливо!  Система Moodle досить вимоглива по багатьом параметрам. Установка на віртуальному хостингу доступна тільки для ознайомлення. Систему для роботи необхідно розгортати на VPS або физических серверах.

 

Якщо ви вирішили запустити Moodle на нашому хостингу, скористайтеся наступними порадами.

Крок 1. Виберіть тариф хостингу на сайті і зробіть замовлення. Автоматично буде активований тестовий період на 7 днів (на віртуальний хостинг).

Крок 2. Після активації послуги перейдіть в панель управління хостингом в розділ Програмне забезпечення та виберіть Softaculous.

Крок 3. У Softaculous в рядку Пошуку введіть Moodle і виберіть запропонований варіант.moodle-softaculuous


Введіть домен вашого сайту і виберіть режим установки (розширений або простий)moodle-setupУ деяких випадках з'явиться помилка про необхідність включення додаткових модулів PHP, включити їх можна в панелі управління хостингом, в розділі Програмне забезпечення - Вибір версії PHP.php-selectorЯкщо виникли питання, або потрібна допомога в установці Moodle на хостинг, звертайтеся в технічну підтримку ГіперХост.

Якщо вам потрібно встановити Moodle на VPS / VDS або виділений сервер, то для початку необхідно завантажити дистрибутив з офіційного сайту, а далі встановити його на ваш сервер.

Додаткові плагіни Moodle

Завантажити додаткові плагіни для Мудл можна на їх офіційному сайті в розділі Plugins. Наприклад, найпопулярніші з них:

Blocks - плагін для додавання блоків в різні частини сторінки, наприклад, можна додати банер з оцінками учня.

Users - використовується, щоб налаштувати контакт з користувачем. Наприклад, налаштувати форму запису на курси або саму форму входу.

Admin tools - плагін, що додає інструменти для адміністратора, який може дивитися статистику, налаштовувати приватність і тп.

Messaging outputs - плагін, за допомогою якого можна налаштувати підключення месенджерів і налаштувати систему повідомлень.

Portfolios - використовуючи цей плагін, можна всередині системи Мудл створювати портфоліо.

Availability conditions - плагін популярний для продавців навчальних курсів, з його допомогою можна налаштовувати правила доступу.

Plagiarism - використовується для пошуку плагіату.

Це тільки частина популярних плагінів, які використовуються для налаштування системи Moodle. Більш детально про інших ви можете дізнатися на офіційному ресурсі Moodle.org.

Хостинг для Moodle


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1