0 коментарів
Поділитися статтею:

Навіщо потрібен сервер, які сервери бувають

19.01.2022 0 182 на прочитання 8 хвилин

У цій статті ознайомимося з типами серверів, їх призначенням та дізнаємось, де можна купити надійний сервер для стабільної роботи ваших проектів у мережі.

server tech

Що таке сервер?

Сервер - це устаткування, окрема виділена машина, яка використовує серверне програмне забезпечення вирішення завдань власника сервера. Сервер - це спеціально зібрана конфігурація з виділеним диском, ОЗУ, ядрами та каналом трафіку, що виділяються на фізичну машину в дата-центрі, ці ресурси можна збільшувати або зменшувати на запит. Для роботи з сервером надається root доступ для повноцінного управління потужностями.

Сервер оптимізовано до роботи з іншими комп'ютерами (клієнтами). Клієнтами сервера можуть бути звичайні комп'ютери, телефони, факси, принтери та інші пристрої, які підключаються до інтернету. Чим більше інформації Ви плануєте зберігати на серверному устаткуванні, тим потужнішим повинен бути сервер.

Сервер - одна з послуг хостингу, яка вважається найпотужнішою та найпродуктивнішою, підходить для розміщення сайтів та додатків різної складності.

З якою метою орендують сервер?

Компанії використовують сервери для загального доступу всіх співробітників до певної інформації та загального користування доступними ресурсами. Для того, щоб сервер добре працював, наймають системного адміністратора штатного або віддаленого. Він налаштовує обладнання для роботи, робить резервне копіювання, усуває неполадки, що виникли. Коректна робота сервера безпосередньо залежить від якісної та професійної роботи системного адміністратора. Зверніть увагу, що для всіх користувачів послуг компанії ГіперХост надається безкоштовна базова технічна підтримка незалежно від тарифу для всіх серверів.

Але все ж таки багато хто вважає, що мати власний сервер не обов'язково, можна скористатися звичайним комп'ютером. Але хочемо вас попередити, що це дуже недалекоглядне рішення. Комп'ютер не зможе виконувати багато завдань, які виконує сервер. Насамперед, сервер це не тільки зберігання інформації, але й виконання великої кількості одночасних запитів, з якими звичайний ПК не впорається і в критичний момент просто втратить необхідну інформацію.

Якщо Ваш бізнес працює на перспективне майбутнє, слід подумати про вибір сервера.

Сервер, крім розміщення ПЗ, ще використовують для роботи сайтів та додатків. Якщо у вас є сайт для залучення клієнтів, то найбільш продуктивним і гнучким рішенням для його розміщення буде виділений сервер.

Види серверів

Виділяють кілька видів серверів, залежно від призначення. Спочатку розберемося, які є види серверів і навіщо їх використовують.

Поштовий сервер

Поштовий сервер бере безпосередню участь у прийнятті та надсиланні електронної пошти. Ви надсилаєте листа на електронну адресу, але він спочатку потрапляє на поштовий сервер, де відбувається його обробка. Індексується адреса одержувача, і лист надсилається. У цьому процесі бере участь кілька поштових серверів, які обмінюються необхідною інформацією. Про популярні поштові сервери Exim, Postfix, Sendmail можна прочитати у цій статті.

Поштовий сервер використовують для налаштування поштової розсилки по клієнтам або для створення системи корпоративної пошти для надсилання та отримання листів. Для налаштування поштового сервера потрібне доменне ім'я, IP сервера, список довірених серверів (для боротьби зі спамом) та налаштування режиму доставки.

Поштовий сервер, насамперед, потрібен для ведення формального листування компанії та для інформаційного розсилання. Спам суворо забороняється всіх поштових серверах, у разі підозри на спам, сервер моментально блокується. Тому налаштування поштового сервера компанії завжди слід підходити грамотно.

Файловий сервер

Файловий сервер зберігає всі файли мережі, які доступні з інших комп'ютерів. Для обміну файлами використовується протокол FTP, за допомогою якого користувач може завантажувати всі файли мережі (картинки, відео, аудіо). Файловим сервером можна вважати будь-який комп'ютер, який має багато дискового простору для збереження інформації.

Файлові сервери в основному використовують для зберігання та обробки файлів. Також такий тип сервера може використовуватися, як репозиторій для програм, до якого надаються доступи для користувачів, або для зберігання бекапів. Окремо ви також можете замовити послугу бекапу у хостинг-компанії:

Веб-сервер

Веб-сервер - сервер підключений до Інтернету та приймає запити користувачів за протоколом HTTP. Усі сайти, які є в мережі, розміщені на веб-серверах. Такий вид сервера – безпосередній провідник між сайтом та клієнтами. Веб-сервер отримує запит, далі обробляє його та видає результат (файловий або гіпертекстовий). По суті веб-хостинг і веб-сервер поняття ідентичні. Веб сервер Nginx і apache - що це і як працює ця зв'язка? Відповідь це питання тут.

Є багато видів веб-серверів, які використовуються для роботи сайтів та додатків:
- Apache
- Nginx

- Microsoft IIS Windows Server
- Sun Java System
- Lighttpd
- X5

У 2021 році найбільш популярним став Apache – 40,86% користувачів.

Сервера баз даних

Здебільшого всі програми використовують бази даних. Цей вид серверів забезпечує доступ до даних за допомогою системи клієнт-сервер. Найпопулярнішими серверами баз даних є SQL Server (Microsoft), SQL Base Server, Oracle Server (Oracle Corporation), IBM DB2, Informix. Вони працюють на платформі різних ОС, таких як MSDOS, OS/2, Xenix, Unix.

Цей тип сервера зберігає дані, обслуговує та керує базою даних. Але головне сервери баз даних відповідають за операції вводу-виводу за доступу клієнта до певної інформації.

Проксі сервер

Проксі-сервер - можна сказати, що це той самий веб-сервер, але він здійснює запити в мережі замість відвідувача. Це, насправді, комплекс програм. Ви підключаєтеся до проксі-сервера, даєте йому запит, а він шукає інформацію замість Вас, в деяких випадках змінюючи її. Робота з проксі-сервером дозволяє захистити комп'ютер клієнта від шкідливих програм, бути анонімним у мережі, обмежити доступ до певних ресурсів або, навпаки, уникнути заборони. Просте встановлення проксі сервера на свій VPS за 1 хвилину, докладніше тут.

Сервер для ігор

Ігровий сервер забезпечує зв'язок між клієнтами у мережі. Клієнти взаємодіють у грі та спілкуються між собою. Цей сервер отримує інформацію, обробляє запити, оновлює систему та розсилає результати всім учасникам гри. В основному, ігрові сервери розміщують у себе хостинг-компанії, але не у всіх компаній можна використовувати послуги під ігрові проекти. Тому перед замовленням необхідно уточнити цю інформацію і тоді підібрати найкращу послугу.

Коли потрібно купувати сервер?

Сьогодні дуже важко уявити роботу підприємства без використання серверів. У цьому трудомісткому процесі беруть участь сервери всіх типів. Причини, через які можна визначити, чи потрібно орендувати (купувати) сервер для вашої фірми?

✓ Ви бажаєте систематизувати та централізувати всю інформацію, що знаходиться у вашій компанії.

✓ Багатьом співробітникам необхідно підключатися до мережі незалежно від місця їх перебування.

✓ Вам потрібно багато місця для зберігання інформації.

✓ Ви плануєте запустити програмне забезпечення, яке допоможе розвитку вашого бізнесу.

✓ Ваша компанія розвивається та зростає, кількість співробітників постійно збільшується.

✓ Вам потрібно розмістити сайт або програму та забезпечити його стабільну роботу в інтернеті.

✓ Вам необхідно тестувати програмне забезпечення, а потужностей комп'ютера недостатньо.

Ви є розробником сайтів і бажаєте розміщувати сайти клієнтів на особистому сервері.

✓ Ви хочете відкрити свій бізнес у сфері хостингу і тому використовувати сервер для перепродажу послуг.

✓ Ваш бізнес не дуже великий, але ви хочете виглядати, як справжній професіонал.

Від правильності вибору сервера залежить успішна робота компанії, адже сервери допомагають організувати безперебійне функціонування підприємства і пов'язують окремі підрозділи, наприклад, ті, що знаходяться в різних містах.

Фахівці компанії HyperHost із задоволенням підберуть найбільш оптимальний фізичний чи віртуальний сервер, за всіма параметрами, сервер та забезпечать стабільність Ваших проектів. Порівняння dedicated сервера та VPS також допоможе зробити вам правильний вибір та правильно підібрати послугу, залежно від поставленої мети.

Де орендувати сервер?

Орендувати сервер можна безпосередньо у хостинг-провайдера, мінімальний термін оренди 1 місяць. При оренді більш тривалі періоди надаються знижки. Під час замовлення необхідно вибрати ОС сервера, а також, якщо потрібно панель керування. Надалі ви зможете встановлювати ОС на свій розсуд, а також встановлювати будь-яку необхідну панель. Для роботи віддалених робочих столів знадобиться встановлення системи Windows. Після оплати доступи до сервера прийдуть протягом деякого часу (зазвичай кілька годин), і ви відразу зможете почати роботу. Рекомендуємо орендувати сервер з базовим безкоштовним адмініструванням, щоб у разі потреби можна було звернутися за допомогою у налаштуванні або консультацією.

Орендувати сервер


Close Screen
Alla Rud
Статей: 871
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 0 з 5 Голосів: 0