коментарів
Поділитися статтею:

OpenVZ 6 VS OpenVZ 7. Основна різниця між системами

30.07.2021 695 на прочитання 3 хвилини

Нова версія OpenVZ 7 доступна вже досить давно. Але є ще багато користувачів, які або не знають про це, або переходять на нього, не усвідомлюючи відмінностей старого 6-го видання від новішого 7-го. По суті це одна і та ж система віртуалізації, різниця між ними не така вже й велика, але вибір останньої - корисний крок для підтримки і розвитку проектів. OpenVZ 7 надає різні оновлення, які можуть поліпшити досвід віртуалізації на рівні операційної системи.servers with OpenVZ

Отже розглянемо основні оновлення в OpenVZ 7 і те, що може бути корисним для звичайного власника сервером.

Ядро в новій версії

Ядро - це найважливіша частина між апаратним та програмним забезпеченням серверної машини. Без ядра пристрої не працюють. Хоча це важливо для кожної системи, ядро ​​працює тихо в фоновому режимі, тому деякі користувачі помітили, що ця частина системи була поновлена.

OpenVZ 6 працював з ядром версії 2.6.32, що забезпечувало стабільну, безпечну і якісну роботу контейнерів. Але користувачі помітили, що іноді цього не вистачало при взаємодії, і дане ядро ​​обмежено в функціоналі. Тепер 7 версія системи пропонує нову базу ядра 3.x, яка надає набагато більше необхідних оновлень. А, найголовніше, нове ядро ​​набагато потужніше в роботі в порівнянні з попереднім.

Новий формат шаблону і нова ОС

EZ-шаблони, які дозволяють хостам створювати віртуальні середовища (VE), також отримали новий формат. Це робить налаштування і переустановку контейнерів простою і швидкою. Крім того, вони роблять роботу з OpenVZ більш зручною.

Версія 6 не підтримує контейнери Ubuntu, що в цілому було одним з обмежень роботи. Але нова сьома версія вже підтримує Ubuntu 18.04 і добре дає собі раду при оновленнях.

7-а редакція надає більше інструментів для моніторингу та управління системою, так що це істотне поліпшення для користувачів системи. Контейнери вимагають менше ресурсів сервера, а сама програма все ще постійно розвивається. Однозначно вигідніше перейти на OpenVZ 7.

7-а редакція надає більше інструментів для моніторингу та управління системою.


Підтримка апаратної віртуалізації

Одним з великих недоліків 6-й версії є те, що вона не підтримує апаратну віртуалізацію (гіпервізор), яка є технологією, що дозволяє хостам запускати віртуальні машини (ВМ). Ось чому багато користувачів схиляються до використання віртуалізації KVM (Kernel-based Virtual Machine). Наприклад, у нас вона використовується на VDS серверах.

На відміну від OpenVZ 6, де ядра хоста є загальними, нова версія тепер підтримує апаратну віртуалізацію. Немає необхідності використовувати різні інструменти для контейнерів і віртуальних машин, і це дозволяє створити повністю ізольовану гостьову середу за допомогою віртуалізації KVM. Однак, як і у випадку з попередньою версією 7, як і раніше, можливо спільне використання ядра хост-вузла, що забезпечує більш високу продуктивність.

Більш детальне порівняння версій можна побачити в офіційному джерелі.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1