коментарів
Поділитися статтею:

Популярні типи віртуалізації VPS серверів

15.02.2023 587 на прочитання 10 хвилин


Ви шукаєте VPS сервер для роботи? Нам часто говорять "порадьте віртуальний VPS сервер". Тому ми вирішили написати цю статтю саме для вас. Адже основні характеристики віртуального виділеного сервера залежать передусім від типу віртуалізації. Розглянемо коротко переваги та недоліки найпопулярніших і найпоширеніших серед них.

Загалом виділяють апаратну та програмну типи віртуалізації.

Програмна віртуалізація має на увазі загальне використання ядра сервера, за рахунок цього всі операції з сервером відбуваються дуже швидко, буквально за лічені секунди. Яскравим прикладом програмної віртуалізації vps хостингу вважають Open VZ.

типи віртуалізації серверів

Open VZ - віртуалізація рівня ОС

Open VZ – віртуалізація рівня ОС. Загальне модифіковане ядро ​​сервера використовують усі машини.

Головна перевага Open VZ – це швидкість роботи. За кілька секунд можна перевстановити ОС або перезавантажити сервер.

Оренда VPS сервера на Open VZ коштуватиме недорого за рахунок одноразового завантаження ядра, яке використовується всіма віртуальними машинами. Плюс ви без проблем зможете перейти на тариф вище за допомогою зміни ресурсів, що надаються, без перезавантаження сервера. Незаперечні недоліки даного методу віртуалізації – можливість оверселлінгу, яким часто користуються несумлінні хостери, тому фахівці радять не бігти за дуже низькими цінами на ВВС.

Безкоштовна технологія Open VZ часто користується популярністю у хостинг-компаніях, тому що її підтримують багато платних та безкоштовних панелей. Open VZ проста в адмініструванні, пропонує зручну масштабованість та високий рівень безпеки хостингу. Віртуалізація на рівні ОС, запропонована OpenVZ, усуває необхідність у повноцінному гіпервізорі, і ви можете запускати всі його контейнери з дуже невеликими витратами на ресурси сервера. Підраховано, що до 99% обладнання фізичного сервера можна безпечно розподілити між контейнерами, якщо використана Open VZ віртуалізація.

Якщо вам потрібна установка власної ОС або, наприклад, інсталяція Windows, то дана віртуалізація сервера не підійде, в такому випадку рекомендуємо звернути увагу на сервери з KVM віртуалізацією.

Чому варто вибрати Open VZ? У вас є стабільна кількість клієнтів і немає великих стрибків навантаження або ви хочете заощадити на VPS, тоді варто подивитися у бік даного типу віртуалізації. Даний тип віртуалізації підходить для клієнтів, яким вже мало ресурсів звичайного віртуального хостингу, які хочуть захиститися від сусідів по серверу.

Virtuozzo - аналог OpenVZ

Ще один тип віртуалізації Virtuozzo – комерційний аналог Open VZ. Ця технологія стабільніша, але коштує зовсім не дешево. Virtuozzo – програмна віртуалізація, розробка компанії Parallels. Система дорога, тому рідко використовується хостерами.

Virtuozzo допомагає знизити витрати завдяки віртуалізації високої щільності та програмно-визначеному сховищу (SDS). Програмне забезпечення для віртуалізації дозволяє впроваджувати інновації, прискорювати вихід ринку, мінімізувати відтік клієнтів та збільшувати прибуток і прибуток у процесі роботи хостинг компанії.

Можливості Virtuozzo:

Virtuozzo Hybrid Server - це комплексне рішення, що реалізує переваги віртуальних машин, контейнерів та SDS.

- Рішення забезпечує підтримку гостьових ОС Windows (Windows Server 2019, Windows 10 тощо) та Linux (CentOS 8.x, Red Hat Enterprise Linux 8.x, Debian 10.x, Ubuntu 20.04.x ​​тощо). ) - передбачена тільки архітектура x64.

- Virtuozzo Hypervisor використовує відкритий вихідний код із додатковими 200 функціями. Віртуальні машини засновані на CentOS7 та сучасній версії Quick EMUlator.

- Virtuozzo Storage допомагає створювати відмовостійкі кластери зберігання з кількома машинами, використовуючи готове або існуюче обладнання, щоб забезпечити розподілене, масштабоване та дуже гнучке сховище.

- Шифрування даних допомагає захистити робочі навантаження, цілі кластери чи окремі рівні.

- Програмне забезпечення для віртуалізації забезпечує підтримку моментальних знімків, резервне копіювання та динамічну міграцію для будь-якого робочого навантаження.

- Virtuozzo Hybrid Server пропонує розширені можливості керування пам'яттю з низьким обсягом пам'яті.

- Рішення для віртуалізації поставляється з користувальницьким веб-інтерфейсом (UI) для спрощення управління та покращеного контролю.

Додаткові функції: вбудована підтримка Docker, підтримка Libvirt та OpenStack, модель ліцензування та оперативне виправлення ReadyKernel.

Щоб протестувати віртуалізацію, можна надіслати запит на місяць безкоштовного використання Virtuozzo Hybrid Server.

Апаратна технологія забезпечує стабільність роботи кожної віртуальної машини на сервері за рахунок ізоляції та лімітування ресурсів. Кожен ВПС працює окремо як фізичний сервер. Далі розглянемо приклади АТ – Xen та KVM, Hyper-V, VMware.

Xen - паравіртуалізація аналогічна з KVM

Тип Xen – паравіртуалізація, яка за функціональністю аналогічна з KVM. Серед головних переваг Xen виділяють можливість використання будь-якої ОС, застосування технології паравіртуалізації (віртуальні сервери, які використовують цю технологію за продуктивністю відповідають реальній машині), висока ізоляція від сусідів по серверу (кожен ВВС використовує своє ядро, пам'ять та диск, діляться лише процесори), можливість переміщення машини на інший вузол у разі потреби.

Вартість такого VPS зазвичай дорожча, тому це вважають головним і суттєвим недоліком, проте висока надійність роботи, повний контроль над сервером та повноцінний доступ до всіх заявлених ресурсів пояснюють таку ціну за vps hosting. Також останнім часом ця технологія більш орієнтована на хмарні платформи.

Переваги Xen віртуалізації:

✓ Гнучке розподілення ресурсів сервера між віртуальними машинами

✓ Налаштування ядра для кожного VPS

✓ Хороша сумісність із практично всіма ОС

✓ Висока продуктивність системи.

VMWare – апаратна віртуалізація для серверів

VMware пропонує переваги хмарних технологій для реалізації функцій віртуалізації користувачів. Основні варіанти використання VMware:

- Покращене управління ресурсами: VMware дозволяє підприємствам запускати кілька робочих навантажень та програм операційних систем на одному сервері.

- Підвищена гнучкість обчислювального середовища: VMware пропонує різні можливості поділу, планування та обмежень, що дозволяють отримувати максимальну віддачу від своїх інвестицій в обладнання та ресурси. Таким чином, підприємства можуть працювати в дуже гнучкому обчислювальному середовищі.

- Економія коштів: компаніям легко скоротити свої експлуатаційні витрати на ІТ, оскільки віртуальна машина поводиться як справжній комп'ютер. Отже, все, що працює на віртуальній машині, може працювати у системному вікні.

- Швидке та безпечне встановлення програмного забезпечення: VMware гарантує, що підприємства можуть встановлювати та тестувати програмне забезпечення без будь-якої небезпеки для реальної системи. Крім того, машина VM легко підтримує програмне забезпечення, яке несумісне з реальною системою.

VMware використовується для Linux та Windows Server. Є безкоштовна версія з обмеженими можливостями, платна версія дорога, тому цей тип віртуалізації рідко зустрічається на серверах хостинг-провайдерів.

KVM – повний доступ до системи

По суті, KVM має всі переваги Xen, але відрізняється більш простим функціоналом, що немало важливо для користувачів. KVM – порівняно недавня розробка, яка постійно розвивається і в ній з'являються нові технології. Технологія не є модулем, а є частиною ядра. Ця система віртуалізації має низку плюсів. З KVM ви матимете повний доступ до системи (права користувача root) і зможете самостійно встановлювати додаткове програмне забезпечення. KVM підтримує гостьові OS та VNC, що дозволяє керувати віртуальним виділеним сервером, ніби він розташований на жорсткому диску вашого ПК.

Вам необхідний апаратно незалежний VPS з Linux чи FreeBSD? Зробіть вибір на користь KVM. Вона має великий потенціал розвитку, оскільки з появою кожної нової версії продуктивність системи зростає. Головним недоліком також вважають молодість цього типу віртуалізації через можливість потенційних проблем.

Чому краще вибрати сервер на KVM:

✓ Доступ до ядра операційної системи та можливості встановлення власної ОС;

✓ Ресурси тарифів сервера повністю ізольовані один від одного;

✓ Підтримка практичних всіх відомих гостьових ОС;

✓ Підтримка всіх протоколів та фаєрволів;

✓ Емуляція мережевих карток та ін.

Чому варто вибрати Xen/KVM? Ваш сервер має велике навантаження в годину пік, величезний трафік, серйозне навантаження на диск і вам більше підходить Windows або FreeBSD, вам варто використовувати ці типи віртуалізації. У компанії HyperHost ви можете купити сервер саме на віртуалізації KVM.

Hyper-V - апаратний гіпервізор

Менш популярний з попередніми Hyper-V – тип віртуалізації, ідеальне рішення для серверів з ОС Windows. Апаратний гіпервізор часто використовується хостинг-компаніями для VPS Windows. Переважна відмінність Hyper-V від інших технологій у тому, що це окремий продукт, а вбудоване в ОС Windows Server програмне забезпечення. Однак програма займає мало місця і майже не використовує ресурсів сервера, тому виділеним серверам дістається набагато більше.

Переваги Hyper-V:

- зручна система резервного копіювання та відновлення віртуальних машин;

- підтримка всіх сучасних версій Віндовс ОС;

- захист від вірусів та злому системи;

- зручна система перенесення серверів;

- простота роботи та управління серверами.

Як недоліки Hyper-V віртуалізації те, що всі ОС Windows повинні бути обов'язково ліцензовані, а також немає підтримки альтернативних програм від сторонніх розробників.

При виборі якісного та надійного VPS hosting варто врахувати й інші характеристики, наприклад, країна розміщення сервера, характеристики технічні – ОЗУ та диск, якість роботи техпідтримки.

Якщо Ви хочете купити VPS/VDS у компанії HyperHost™, ми будемо раді вам допомогти та відповісти на всі запитання. Хочемо відзначити, що наші vps сервери працюють на SSD дисках, а тип віртуалізації за умовчанням KVM для Windows, FreeBSD та OpenVZ для CentOS, Ubuntu, Debian.

Якщо вам знадобиться інша конфігурація сервера VPS, ми без проблем і абсолютно безкоштовно налаштуємо все під ваші вимоги. Наші ssd VPS разом із професійною підтримкою забезпечать першокласний і безперебійний зв'язок ваших клієнтів з сайтом. Також ВПС має велику кількість переваг у порівнянні зі звичайним віртуальним хостингом, тому придбання віртуального сервера – це вигідне вкладення у розвиток інтернет-бізнесу. Для потужних та вимогливих проектів рекомендуємо тариф ВДС Ультра.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2