коментарів
Поділитися статтею:

Що обрати Debian або CentOS?

18.05.2020 1419 на прочитання 3 хвилини

Сумніваєтеся, що вибрати Debian або CentOS? У даній статті проведу порівняльну характеристику цих ОС. Багато знавців засудять таке порівняння дистрибутивів, адже це досить абстрактний аналіз двох схожих між собою речей, які можуть використовуватися для різних цілей. Але все ж. Більшість початківців користувачів віртуальних серверів часто запитують головні відмінності між цими ОС, тому дана стаття допоможе знайти питання на багато відповідей і зробити вибір на користь однієї з цих популярних систем. Стабільні і актуальні версії Debian і CentOS кожен наш користувач може вибрати при оформленні замовленні VPS / VDS, а якщо раптом обрана система не підійде, ми завжди по Вашому запит зможемо повністю перевстановити ОС (звичайно ж, збережені дані на вашому сервері будуть видалені).

Замовити ВПС

Перейдемо безпосередньо до самого порівняння систем.

Репозиторії дистрибутивів

ОС Debian - це велика кількість пакетів в офіційних репозиторіях і безліч сторонніх PPA-репозиторіїв з різним додатковим ПО або новими його версіями. APT і формат .deb включені в якості менеджерів пакетів (вони розроблені під цю ОС).

Кількість репозиторіїв CentOS значно менша, правда, для налаштування вашого сервера їх цілком вистачає. Не знайшли потрібну програму? Тоді без проблем ви зможете використовувати сторонні репозиторії, яких налічується велика кількість. Менеджер пакетів - YUM з форматом .rpm від RedHat. В принципі, в порівнянні з форматом .deb нічим не гірше.

Оновлення ОС

Debian релізи виходять у світ кожні два роки, правда, це все в рамках однієї версії. Debian оновлює налаштування безпеки і виправляє помилки, які були виявлені. Перед випуском стабільного релізу все пакети ОС проходять тривале тестування в інших гілках - testing та sid. Якщо захочете встановити нову версію, обов'язково знадобиться перевстановлення ОС або використання спеціального скрипта оновлення. Велика кількість оновлень була запропонована в релізі Debian 9.

З системою CentOS все по-іншому. Її оновлення залежать від початкових кодів Red Hat. CentOS 7 з'явилася ще в 2014 році, на сьогодні були випущені проміжні версії 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, в яких оновлювалися деякі налаштування безпеки і програмного забезпечення, в тому числі з'явився PHP 7.4.

Для оновлення проміжних версій використовується менеджер оновлень в системі. Для того, щоб повністю оновити версію потрібні спеціальні настройки.

Стабільність ОС

Debian і CentOS - досить стабільні операційні системи. Debian ретельно тестується розробниками, а це означає, що кількість помилок зведено до мінімуму, а все, що з'являється, швидко усувається. CentOS, який підтримується компанією Red Hat Enterprise Linux, також постійно вдосконалює свої характеристики і усуває всілякі помилки. Тому скаржитися в даних випадках немає на що. І CentOS і Debian - надійні дистрибутиви, які підійдуть для роботи з серверами.

Спільноти

Якщо ви вирішили почати роботу з Debian, то знайдете багато цікавої і корисної документації, а також інформації на форумах в інтернеті. На Debian розроблені також інші популярні дистрибутиви Ubuntu і Linux Mint. А це означає, що співтовариство даної ОС велике і в разі чого ви завжди зможете знайти необхідну інформацію. Ви вже працювали з Ubuntu або Mint? Тоді з Debian буде розібратися набагато простіше.

ОС CentOS - це також велика кількість документації, правда, російською набагато менше в порівнянні з Debian. Але форумів в Інтернеті дійсно велика кількість.

Не дивлячись на те, яку ОС ви оберете Debian або CentOS, технічна підтримка компанії ГіперХост завжди готова допомогти вам роботі з обома системами, так як ми надаємо безкоштовне адміністрування для всіх послуг. Також на наших серверах вам не потрібно встановлювати дистрибутиви, при замовленні сервера ви вибираєте шаблон ОС і система вже буде встановлена і готова до роботи на вашій віртуальній машині.

Панель керування

Для роботи з серверами дуже зручно використовувати панелі управління. Так на наших VPS ми надаємо можливість вибрати безкоштовну Vesta або платну ISPmanager. Обидві вони підтримуються і Debian і CentOS.

Ці невеликі відмінності між Debian та CentOS допоможуть вам зробити правильний вибір ОС для роботи з сервером. Кожна з них має свої переваги і недоліки. Але якщо ви вже раніше працювали з якоюсь панеллю, то робіть вибір на її користь, адже так буде набагато простіше і зручніше працювати з віртуальною машиною.

Debian підійде в тому випадку, якщо потрібно підключення великої кількості додаткових репозиторіїв і служб, CentOS - коли на першому місці все таки важливіша за все стабільність роботи сервера.

А яку ОС ви використовуєте для роботи з сервером?


Close Screen
Yurii Prokopyshyn
Статей: 170
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 0 з 5 Голосів: 0