Як не втратити свій домен?

18.05.2020 2390 на прочитання 4 хвилини

Викрадення доменного імені - один з найчастіших кіберзлочинів, які зустрічаються в Інтернеті. Найбільш часто крадіжки доменних імен відбуваються саме в зоні .COM, так як процес реєстрації і передачі домену в цій зоні простий, а сама зона найбільш популярна у всьому світі і багато відомих великих торгових марок реєструють імена сайтів саме з цим розширенням.

Конкретний приклад з доменом Commercials в зоні com. Шахрай вибрав домен, в контактних даних якого був вказаний мейл власника, створений в іншому домені - blinktv.net. Зловмисник почав стежити за станом реєстрації домену blinktv.net і, коли закінчився термін його реєстрації, він цілком законно зареєстрував цей домен. Після цього він зробив настройку DNS так, що всі електронні повідомлення будь-якому користувачеві @ blinktv.net, доставлялися в його поштову скриньку. Потім під виглядом власника домену Commercials він запросив у реєстратора пароль і передав домен новому власнику. От і все. Щоб не потрапити в таку ситуацію, необхідно дотримуватися кількох простих правил для безпеки доменного імені сайту.

У цій статті розглянемо практичні поради про те, як не втратити свій домен. Багато власників сайтів досить безтурботно ставляться до права володіння доменом. Але бувають випадки, коли доменне ім'я вашого сайту може потрапити в чужі руки і відновити доступ до нього буде практично неможливо або доведеться заплатити чималу суму тому, хто його викрав. Тому давайте розглянемо основні правила, завдяки яким ви збережете ім'я свого сайту.

Створюйте надійні паролі для облікових записів

Пароль повинен бути максимально складним і, звичайно ж, довгим. Складні паролі важко зламати і відповідно вкрасти ваш обліковий запис. Якщо запис все-таки вкрали, то відновити доступи практично буде дуже складно. Відповідальність за пароль несете виключно ви, тому рекомендуємо ставити складні паролі для авторизації і періодично їх міняти.

Вчасно подовжуйте домени

Прострочення може спричинити за собою оплату додаткової суми для відновлення - для деяких доменних зон через місяць після закінчення терміну дії доведеться викласти суму, яка в декілька разів перевищує суму продовження. Будьте уважні, деякі домени можна оплатити відразу на кілька років, тому якщо доменне ім'я дійсно для вас важливе, то купуйте його відразу на тривалий період.

Для реєстрації домену використовуйте діючу поштову скриньку

Скриньку, яку ви часто перевіряєте. Саме на поштову скриньку приходять повідомлення про те, що необхідно вчасно оплатити домен.  Що буде, якщо не продовжити домен вчасно? Його просто може купити хтось за вас, і у вас вже не буде права на його відновлення. Тому вчасно продовжений домен убезпечить вас від його втрати. Деякі доменні зони дозволяють оплатити відразу реєстрацію на період до 10 років, так вам не доведеться продовжувати домен щороку і турбуватися про це.

НЕ використовуйте поштову скриньку на власному домені

В цьому випадку, якщо ваш домен вкрадуть, то не отримають доступ до контактного мейлу домену і не зможуть його змінити. А ви в свою чергу зможете відновити права володіння доменним ім'ям.

Вказуйте виключно ваші реальні дані

При реєстрації вказуйте виключно ваші реальні дані, адже саме на них буде реєструватися домен. Не бійтеся вказувати достовірну інформацію, вона ні в якому разі не буде передаватися третім особам. Для того, щоб приховати приватну інформацію про власника домену, використовуйте послугу Privacy Protection, вона приховує дані власника домену в whois. Врахуйте, що в разі чого відновити право на домен буде дуже складно, якщо воно буде зареєстровано на вигаданого Івана Іванова.

Завжди з осторогою відносьтесь до листів про подовження домену

Перевіряйте автентичність листів, які нагадують про продовження домена. Часто таким методом користуються шахраї і відправляють мейли з номерами рахунків, які необхідно сплатити для продовження домена. Користувач просто переходить по ним, оплачує, а в підсумку виявляється, що домен не продовжено, і він перекинув гроші звичайним шахраям. Плутанина відбувається через те, що зловмисники використовують схожі мейли до тих, які належать реєстратору. Тому якщо вам прийшло на пошту нагадування про продовження, перевірте, чи дійсно цей лист від вашого реєстратора, і тільки після цього оплачуйте.

Реєструйтесь у надйних реєстраторів

Для реєстрації домену вибирайте надійного і перевіреного реєстратора. Наприклад, того, який працює на ринку даного виду послуг вже досить довгий час і має позитивні відгуки про свою роботу в Інтернеті на незалежних ресурсах. Обрана вами компанія-реєстратор повинна відразу реєструвати домени після отримання від вас оплати, надавати послуги трансферу доменів від інших реєстраторів в разі потреби і працювати в цілодобовому режимі. Також для зв'язку з технічною підтримкою має пропонуватися кілька зручних варіантів, наприклад, email, телефон, skype, тікет система, чат. Реєструючи домен у такій компанії, ви будете впевнені, що ім'я сайту належить саме вам. 

Відстежуйте шахраїв, які реєструють схожі доменні імена з вашим.

Так звані кіберпірати реєструють доменні імена, які дуже схожі з вашим існуючим сайтом. У підсумку вони намагаються обхитрити відвідувачів сайту, змусивши їх думати, що вони зайшли на вірний веб-ресурс. Наприклад, якщо домен вашої компанії DomainPro.ru, то кіберпірат може придбати домен з ім'ям DomainProo.ru в надії, що відвідувач зробить помилку в написанні URL. Ви можете побороти кіберзлочинців, придбавши це ім'я, але не завжди. Убезпечити себе напевно ви зможете, купивши всі основні доменні імена в кожній країні, де ви ведете бізнес. А також всі пов'язані доменні імена в додаток до основних. Але це слід робити, якщо ваш бізнес має серйозні масштаби в мережі і ви дорожите своєю репутацією.

Також зверніть увагу, що якщо ви використовуєте безкоштовні адреси e-mail, наприклад, Mail.ru, Hotmail, то подібні сервіси можуть автоматично призупинити або анулювати e-mail аккаунт, якщо ви нечасто будете входити в систему. Після таких дій шахрай зможе отримати ту ж саму адресу e-mail і використовувати її, щоб можна було перевести ваші домени від вас.

Шукаєте, де зареєструвати домен за низькою ціною? Звертайтеся в компанію ГіперХост, ми зареєструємо для вас будь-яке доменне ім'я в короткі терміни.


Close Screen
Yurii Prokopyshyn
Статей: 175
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 3 з 5 Голосів: 6