коментарів
Поділитися статтею:

Що краще, купити сервер для сайту чи орендувати?

27.12.2022 387 на прочитання 7 хвилин

Купити сервер чи орендувати його? Вічне питання, яким задаються багато власників бізнесу, зокрема сайтів. В обох варіантах є переваги, але вибір за вами.

Будьте готові, що якщо ви купуєте сервер і встановлюєте його в офісі, все обслуговування лягає на вас, при цьому немає гарантій, що сервер буде 100% часу доступний в мережі. А для розміщеного сайту це дуже важливий критерій. Оренда сервера - гнучкіший варіант, при цьому вам не потрібно відразу витрачати величезну суму. Якщо ви зупинитеся на віртуальному сервері, то ще буде можливість протестувати послугу і вибрати найкращий варіант для роботи сайту.покупка или аренда сервера

 

Покупка сервера для сайту

Купити сервер для сайту або для будь-яких інших цілей ви можете у спеціалізованих компаніях із продажу заліза. Для покупки вам знадобиться спеціаліст, який підбере найкращу комплектацію, місце під сервер (будинок, офіс), а також організація доставки. Останній момент часто втрачається під час аналізу покупки сервера, але це дуже важливий елемент, від якого залежить працездатність сервера у майбутньому.
Розглянемо плюси та мінуси покупки сервера.

Переваги покупки сервера

Власне обслуговування

Технічне обслуговування придбаного сервера залежить лише від вас, оскільки обладнання завжди має підтримуватися відповідно до специфікацій. Але коли ви купуєте обладнання, ви самі складаєте графіки обслуговування та наймаєте спеціаліста, який стежитиме за роботою сервера у вашій компанії. Ми віднесли цей пункт до переваг, але може виступати, як і недоліком купівлі виділеного сервера. Адже вам потрібно платити додатково за обслуговування сервера та самостійно стежити за його працездатністю, вчасно оновлювати програмне забезпечення та замінити необхідні для роботи сервера деталі. Плюс це чи мінус вирішувати вам. Але слід зважити на такий момент.

Разова інвестиція

У вас не буде тягаря за своєчасною оплатою сервера кожен місяць або інший певний термін. Купівля сервера буде лише разовою інвестицією, оскільки ви платите пристойну суму лише один раз. Але тут також є нюанс. Вам доведеться платити за електроенергію, інтернет, які не завжди працюють стабільно, в цей час проекти на вашому сервері недоступні в мережі. Також вам доведеться сплатити фахівця, який виконуватиме налаштування сервера. Додаткові витрати – своєчасне оновлення ПЗ, заміна деталей.

Якщо в майбутньому сервер вам більше не знадобиться, ви зможете його перепродати і тим самим трохи компенсувати свою інвестицію у залізо.переваги покупки серверів

Недоліки покупки сервера

Вартість

Сервер як обладнання може бути дуже дорогим, і при покупці нового сервера вам доведеться одразу вкласти значну суму грошей. Також за своєю недосвідченістю ви можете купити старе обладнання за дешевшою ціною, робота якого не дасть результату.

Якщо ви вирішили все ж таки купувати сервер, то потрібно шукати надійного постачальника, який забезпечить безпечну доставку техніки, і який дійсно надає нові моделі заліза.

Також у вартість слід врахувати витрати на оплату системного адміністратора, електрику, яка має бути безперебійною 24/7, як і інтернет. Важливо буде подбати про систему охолодження сервера та загалом про місце розташування виділеної машини. Якщо у вас в офісі зникне світло або інтернет, сайти на сервері моментально стануть недоступними з мережі, що негативно вплине на просування проектів у пошукових системах.

Оновлення заліза

Все залізо рано чи пізно виходить із ладу, тому якщо ви купили сервер, то завжди необхідно стежити за його працездатністю. У разі поломок необхідно міняти деталі і робити це потрібно негайно. Всі деталі сервера зазвичай купуються на замовлення, наприклад, з доставкою з-за кордону. Поки ви оновлюватимете залізо, ваш сайт може стати недоступним, що спричинить багато негативних моментів, у тому числі простоювання бізнесу.

Оренда сервера

Орендувати сервер можна у компанії хостинг-провайдера. Залежно від кількості ресурсів можна вибрати відповідну модель, а в разі потреби вам можуть додавати ресурси на запит до технічного відділу. Забезпечення працездатності сервера лежить на плечах спеціалістів дата-центру. За вами лише своєчасна оплата та контроль використаних ресурсів, щоб вчасно у разі зростання проекту можна було додати ще. Орендувати сервер можна на місяць, квартал, півроку, рік, два роки чи навіть більше. Оплата на тривалий період позбавить вас від щомісячних оплат рахунків та зайвої документації. Деякі хостери, як ГіперХост при оплаті на тривалі періоди, надає знижки.

Оплата на тривалий період позбавити вас від щомісячних оплат рахунків та зайвої документації.

Переваги оренди сервера

Питання, які ви повинні поставити собі в першу чергу, якщо вирішили орендувати сервер:

- Тип послуги, яку ви хочете отримати (виділений сервер, віртуальний сервер – VPS, VDS)

- Вимоги до робочого навантаження.

- Чи включає робоче навантаження великі бази даних?

- Ви хочете зосередитись на зберіганні інформації або швидкості сервера.

- Які програми ви запускатимете.

Після відповідей на ці запитання вам буде простіше вибрати послугу та отримати всі переваги оренди сервера для розміщення сайту:

Свіже обладнання

З орендою ви позбавитеся фінансового тягаря, пов'язаного з відсутністю вкладень в обладнання. Дата центри надають нові актуальні версії ПЗ, усіма оновленнями займаються співробітники дата-центру, вони стежать за якістю мережі, безперебійною електрикою та на запит надають всю необхідну допомогу та консультації по роботі сервера.

Платіть за те, що використовуєте

Ваші щомісячні витрати передбачувані, оскільки ви сплачуєте щомісячну плату за ваше обладнання, що може допомогти вам більш ефективно планувати бюджет.

Ідеально для стартапів

Вам не потрібні будь-які капіталовкладення, і ви можете придбати сервер, не вкладаючи відразу стільки грошей, скільки б знадобилося на купівлю та встановлення сервера на офісі компанії. Можна орендувати мінімальний тариф сервера на 1 місяць і відразу почати роботу з ним.

Технічне обслуговування

Йдеться про системне адміністрування, яке надає хостинг-провайдер для тарифів серверів. Наприклад, технічна підтримка допоможе розмістити сайт, налаштувати ПЗ, вибрати та встановити панель керування сервером. На базовому тарифі адміністрування ці послуги є безкоштовними. Технічний відділ, наприклад, у ГіпреХост, працює цілодобово і завжди готовий допомогти за запитом. Середній час відповіді на тикет 15 хвилин.

Гнучкість тарифів

Крім виділених серверів, можна також придбати віртуальний приватний сервер або VDS. Це також послуга сервера, але з більш скромними ресурсами. Вартість віртуальних серверів у рази нижча за виділені, але даний тип послуги також дозволяє встановлення найрізноманітнішого ПЗ та розміщення сайтів або додатків для їх доступності в інтернеті.переваги оренди серверу

На тлі всіх переваг і недоліків купівлі сервера, оренда сервера приємніше рішення, в якому багато плюсів для власника сайту:

✓Розподіл витрат, не потрібно відразу вносити всю суму за купівлю виділеної машини.

✓Обслуговування сервера, у тому числі технічна підтримка від спеціалістів хостингу вже включена до тарифу

✓Мінімальний час простою через стабільне електричне живлення та інтернет у дата-центрі.

✓Можливість відмови від послуги у будь-який момент.

✓Помилка при виборі неналежної конфігурації легко виправляється можливістю тестування послуги або заміни тарифу.

✓Запропоноване програмне забезпечення на запит, наприклад, панель керування сервером.

✓Можливість використання сервера в дуже короткий термін після замовлення послуги.

Рішення про оренду чи покупку залежить від вас, і вам необхідно з'ясувати свої вимоги та бюджет, перш ніж приймати остаточне рішення. Вам потрібно буде знати, чи будете використовувати сервер протягом більш тривалого періоду часу або продовжите переходити на більш потужні моделі серверів. Ці пункти допоможуть вам вирішити, коли орендувати сервер, а коли краще його придбати.

Орендувати сервер


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1