коментарів
Поділитися статтею:

Виділений фізичний сервер - в деталях про дедіки

10.11.2020 1162 на прочитання 8 хвилин

Що таке фізичний сервер?

Фізичний сервер - це окрема машина з виділеними конкретними ресурсами (ядра, диск, ОЗУ) для вирішення завдань користувача, зокрема для установки необхідного програмного забезпечення. Для позначення поняття фізичного сервера використовують кілька термінів - виділений сервер, dedicated сервер (дедік) або віддалений сервер, якщо мова йде про оренду сервера, як послуги.

Фізичний сервер - це комп'ютер, до якого підключається користувач. Він підключений до Інтернету і електроживлення і, в залежності від ресурсів, дозволяє встановити будь-яке ПЗ, розмістити сайти або додатки, налаштувати поштовий сервер. Дедик - це, перш за все, послуга для компаній і бізнесу різного рівня. Без оренди або купівлі сервера важко уявити роботу в Мережі.server-storage

Вартість серверів може значно відрізнятися, це залежить, перш за все, від ресурсів, які встановлені на сервер, або оператора зв'язку. Кожен фіз.сервер в разі нестачі ресурсів можна розширювати, для цього в машину додатково встановлюється диски і оперативка.

Різниця між фізичним і локальним сервером

Сервер і звичайний комп'ютер це не одне і те ж. Більш того, ці дві машини навіть виглядають по-різному. Але зараз ми зупинимося саме на технічних відмінностях.

У сервері, в порівнянні зі звичайним комп'ютером, немає монітора, миші і клавіатури. Управління сервером відбувається віддалено з іншого комп'ютера. Але у фізичного сервера є набагато більше ресурсів. Наприклад, на сервер встановлюються накопичувачі з великим об'ємом для зберігання даних. Ці накопичувачі об'єднуються в спеціальні RAID системи для забезпечення максимальної стабільності роботи і безпеки. Якщо сервер знаходиться в дата-центрі, то йому забезпечується висока пропускна здатність і безперебійне живлення, навіть на випадок, коли вимикають світло. Цей пункт особливо важливий, коли на сервері працюють сайти або додатки, які повинні бути доступні в Мережі 24/7. Також всі сервера, розташовані в дата-центрах, забезпечені системою охолодження, яка продовжує термін життя машин і, тим самим, дозволяє працювати проектам користувача стабільніше і надійно.

На фізичних серверах зазвичай використовуються більш продуктивні процесори, які призначені саме для високих навантажень під час роботи додатків. На звичайних локальних ПК такої системи не передбачено. На фіз.сервер можна встановити будь-яке вимогливе ПЗ, будь-яку ОС і підібрати зручну панель управління, для цього відповідно підбираються ресурси сервера.

Для повноцінної цілодобової роботи сервера потрібно мінімальне втручання людини. Необхідно тільки налаштувати і вчасно оновлювати програми ну і, звичайно ж, забезпечити систему безперебійного живлення і організувати систему резервних копій на випадок форс мажору. 

Коли варто використовувати дедік

Коли переходити на фізичний сервер

Dedicated сервер - найбільш продуктивне рішення для розміщення сайтів, додатків, організації пошти або спільної віддаленої роботи компанії. В яких випадках вам знадобиться фізичний сервер:

коли потрібно організувати віддалені робочі столи;

для розміщення навантаженого сайту, наприклад, інтернет-магазину;

для роботи поштового сервера;

для стабільної і безпечної роботи програмного забезпечення, наприклад, 1С або організації телефонії;

для ігрових проектів і тп.

У будь-якому з цих випадків вам знадобиться купити фізичний сервер для забезпечення надійної роботи проектів. Для організації всього цього процесу потрібен досвід користувача в системному адмініструванні,так як основний недолік виділених серверів - складність в управлінні. Якщо у вас немає системного адміністратора, обов'язково вибирайте компанію (якщо мова йде про оренду сервера) з безкоштовною базовою технічною підтримкою. В такому випадку ви отримаєте всю необхідну допомогу з початкового налаштування сервера і надалі його обслуговуванні.У компанії ГіперХост для всіх серверів надається безкоштовне адміністрування. Тому, якщо вам потрібна допомога, звертайтеся в нашу технічну підтримку, яка працює цілодобово і без вихідних.

Якщо ви вирішили переходити на фізичний сервер, то зверніть увагу, що ви можете орендувати віддалений сервер або купити серверну машину і поставити її на колокейшн або в свій офіс.

Оренда виділеного сервера

Купити Дедік (виділений сервер) можна у хостинг-провайдера, який надає даний тип послуг. У послугу оренди виділеного сервера входить серверна машина з конкретно встановленими ресурсами, безперебійне живлення і інтернет, виділена IP адреса і встановлена ​​пропускна здатність.

Зазвичай під час оформлення замовлення на сервер можна також вибрати встановлену ОС і панель управління, якщо це необхідно.

Переваги оренди сервера:

безперебійна стабільна робота сервера, яка забезпечена підключенням до електроживлення і інтернет-каналу, а також професійною системою охолодження;

гарантовані виділені ресурси, які у випадку поломки будуть замінені на нові без додаткових оплат;

наявність команди професійної технічної підтримки хостинг-провайдера, яка завжди готова надати консультацію і допомогти провести всі необхідні налаштування і оптимізацію сервера для його безпечної та швидкої роботи;

більш просте масштабування ресурсів (під замовлення фахівці дата-центру можуть встановити додаткові ресурси на ваш сервер);

зручне віддалене управління за допомогою спеціальних панелей;

можливість швидкого і безпечного підключення до сервера з будь-якої точки світу;

можливість вибору локації розміщення вашого сервера (наприклад, перебуваючи в Києві, ви можете орендувати сервер в Нідерландах і зберігати там необхідну інформацію);

висока продуктивність за рахунок стабільно і швидкого підключення до Інтернет-мережі.

Насправді, переваг роботи з виділеним віддаленим сервером дуже багато. Недолік тільки один - необхідні технічні знання в даній області, або потрібно буде замовляти послуги розширеного адміністрування у хостинг-провайдера, якщо в разі необхідних налаштувань безкоштовного базового адміністрування буде недостатньо.

Для багатьох користувачів ресурсів орендованого виділеного сервера багато і в дійсності для вирішення простих завдань їх немає необхідності замовляти. У такій ситуації краще орендувати VDS сервер, це частина виділеного сервера, але його вартість в рази нижче, а для більшості проектів і завдань ВДС цілком достатньо. Працювати з таким сервером також можна за допомогою терміналу, використовуючи панель управління або за допомогою RDP доступу, якщо мова йде про необхідність підключення віддалених робочих столів.

На що звертати увагу при виборі виділеного сервера:

1.Процесор сервера, кількість його ядер і частоту.

2.Дискову систему (HDD, SSD диски);

3.Кількість ОЗУ;

4.Країну розміщення дата-центру і його рівень відмовостійкості (Tier I, Tier II, Tier III, Tier IV);

5.Наявність базової технічної підтримки хостера.

З огляду на всі ці параметри, проаналізувавши поставлені завдання, можна вибрати надійний і стабільний виділений сервер.

Купівля фізичного сервера

Купівля фізичного (локального) сервера і його установка, наприклад, в вашому офісі або вдома - ще один спосіб роботи з окремою фізичної машиною. Це саме ненадійне і не стабільне рішення для розміщення ваших проектів. Розглянемо основні мінуси розміщення локального сервера:

немає стабільного підключення до електромережі та Інтернету;

відсутня система вентилювання та охолодження;

потрібно наймати в штат системного адміністратора, який буде супроводжувати роботу сервера;

в разі виходу з ладу або необхідності додавання додаткових ресурсів, всі роботи доведеться виконувати самостійно;

зберігання інформації на локальному сервері небезпечно.

Крім того, інтернет у вашому офісі і інтернет в дата-центрі - це зовсім різні поняття. У дата-центрі орендований сервер повністю захищений і забезпечений необхідним харчуванням, яке гарантує його роботу 24/7. А це те, що потрібно для розміщення сайтів, баз даних, додатків або організації роботи віддаленого офісу.

Виділити плюси покупки фізичного сервера важко, коли усвідомлюєш всі переваги орендованого. Але все ж вони можуть бути, коли вам не потрібна 100% стабільність, у вас вже є співробітник, який їм буде займатися, і ви готові займатися обслуговуванням серверної машини.

Колокейшн віддаленого сервера

Колокейшн - це покупка окремої фізичної машини (сервера) і його установка в дата-центрі для організації віддаленої роботи. Тобто користувач сам вибирає модель і комплектацію сервера, доставляє його в дата-центр і оплачує його подальше утримання. Вся технічна підтримка з установки ПЗ і оптимізації роботи самого сервера здійснюється з боку користувача з віддаленого управління послугою.

Зі сторони дата-центру забезпечується стабільне підключення до інтернету, безперебійна система харчування і кондиціонування.У разі, якщо вам знадобиться докупити ресурси, то вам доведеться їх шукати самостійно і за додаткову оплату встановлювати їх. Тобто на колокейшн дата-центр забезпечує тільки зміст сервера в спеціалізованих для цього умовах. Це однозначно краще і безпечніше, ніж утримувати сервер на офісі.

Сподіваюся, дана стаття допоможе вам визначитися з вибором виділеного фізичного сервера, і ви знайдете для себе найбільш надійне і вигідне рішення.

Орендувати сервер


Close Screen
Alla Rud
Статей: 962
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1