коментарів
Поділитися статтею:

Віртуальний хостинг чи VPS?

11.06.2022 261 на прочитання 5 хвилин

Що таке віртуальний хостинг та VPS

VPS або віртуальний хостинг – що вибрати для розміщення вашого сайту? Це дуже схожі між собою послуги хостингу, але водночас різні за своїми можливостями та перевагами. Тому дуже складно визначитися, що потрібно саме для вашого проекту. У цій статті порівняємо функціонал цих двох популярних послуг хостингу, і як вибрати те, що потрібно для вашого сайту.Схема відмінностей між ВПС та віртуальним хостингом

Віртуальний хостинг

Віртуальний хостинг, або його ще називають загальний (shared) хостинг, використовується для розміщення сайтів та програм, це послуга на загальному сервері, де розташована певна кількість облікових записів користувачів. Користувачеві віртуального хостингу надаються доступи до панелі керування, а також FTP/SSH доступи для керування обліковим записом, наприклад, для завантаження сайту на сервер.

В панелі управління віртуальним хостингом є необхідні можливості для роботи, наприклад, налаштування ДНС, створення поштових скриньок, встановлення CMS і навіть конструктор сайтів деяких хостинг-компаній. Для роботи простого сайту цього функціоналу достатньо для стабільної та швидкої роботи. Залежно від кількості ресурсів, є різні тарифи хостингу, також на таких тарифах можуть бути обмеження за кількістю доданих до панелі доменів або субдоменів.

Віртуальний хостинг - один з найдешевших видів хостингу і найпростіший в управлінні для користувачів, тому він підійде навіть для новачків.

Наприклад, ви хочете створити свій сайт-візитку. Ви можете це зробити самостійно на панелі управління хостингом на спеціальному конструкторі.

Віртуальний приватний сервер

VPS або VDS (віртуальний приватний сервер або віртуальний виділений сервер) – послуга хостингу для сайтів та програм з широким функціоналом та можливостями для професійної роботи вашого проекту на сервері. На віртуальному сервері користувач може встановлювати своє програмне забезпечення, у тому числі панель управління, отримує виділену IP адресу, а також менш залежний від сусідів по серверу (особливо на VDS).

На VDS або VPS ви вибираєте операційну систему, панель управління, кількість необхідних IP-адрес, а також можна вибрати метод віртуалізації сервера. Після замовлення отримуєте доступи до панелі, ДНС обліковий запис, а також root доступ до сервера для повноцінного його управління.

Послуга VPS/VDS підійде для розміщення сайтів, програм, пошти, VPN, віддаленого робочого столу, установки ігор, зберігання бекапів, VoIP сервера тощо.

Вартість, порівняно зі звичайним хостингом вище, додатково оплачується панель управління, якщо вона необхідна для роботи користувача. VPS або VDS рідко рекомендуються новачкам і тільки в тому випадку, якщо хостер надає адміністрування до сервера в подарунок, наприклад, як ГіперХост.

Відмінність віртуального хостингу від VPS

Основна відмінність віртуального хостингу від vds – це не менше можливостей функціоналу для керування послугою та залежність від сусідів по серверу. VPS - більш ізольована послуга, причому з правами користувача root у власника сервера в рази більше можливостей для управління серверною машиною.

Переваги загального хостингу

Загальний хостинг, незважаючи на те, що це найдешевша і найпростіша послуга, має свої переваги:

✓ простота управління

✓ все вже настроєне для роботи з послугою

швидке встановлення CMS

наявність конструктора сайтів (у деяких хостерів)

✓ завжди є тестовий період (на VPS надається на запит, не для всіх проектів)

✓ лише необхідний функціонал, нічого зайвого.

Крім переваг слід позначити і недоліки. Це загальний IP-сервер і повна залежність від сусідів. Не для всіх проектів ці недоліки терпимі, у такому разі необхідно дивитися у бік VPS або VDS.Схема спільного і відмінного між ВПС та Хостингом

Переваги VPS або VDS

Віртуальний хостинг VPS – це наступний рівень послуги хостингу після загального віртуального хостингу. Це дорожча послуга, але саме на VPS можливостей налаштування набагато більше. Переваги VPS хостингу:

✓ більше ресурсів

SSH доступ за замовчуванням

✓ виділений IP, за потреби можна замовити додаткові

вибір ОС та панелі управління

✓ гнучкий функціонал для налаштування сервера “під себе”

✓ ізольованість від сусідів по серверу

Серед мінусів можна виділити складності налаштування сервера, додаткові витрати на панель управління (якщо брати платну), вищу вартість сервера загалом.

Оренда сервера або віртуальний хостинг

Отже, ми вже виділили основну відмінність vps та віртуального хостингу. Але, що робити, якщо цих послуг недостатньо для розміщення вашого проекту? Наступний тип послуги – це виділений сервер, який можна орендувати практично у кожного хостинг-провайдера. Цей тип послуги передбачає одного власника, якому належить весь фізичний сервер.

Оренда виділеного сервера - найдорожчий тип послуги, вартість залежить кількості ресурсів, який отримує користувач. Це і дискове місце, і оперативна пам'ять, і кількість ядер. На виділеному сервері орендар є одним користувачем і може встановлювати все необхідне роботи ПЗ, у тому числі ставити свою ОС, панель, замовляти додаткові IP та ін.

Виділений сервер купують для розміщення вимогливих ресурсів сайтів, додатків, організації віддаленого офісу, для телефонії, поштових серверів, резервного копіювання, баз даних і тп.

У порівнянні з віртуальним хостингом керувати сервером набагато складніше, але і можливостей для налаштування набагато більше. На власному виділеному сервері можна навіть організувати свій хостинг, особливо це актуально, якщо ви розробник сайтів або у вас своя веб-студія.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 962
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1