коментарів
Поділитися статтею:

Які шаблони сайтів краще вибрати - платні або безкоштовні?

29.04.2024 227 на прочитання 7 хвилин

Існує одвічний вибір перед запуском будь-якого сайту - як краще запустити власний онлайн ресурс? Що краще вибрати - безкоштовні шаблони сайтів або продукти преміум класу? Кожна зі згаданих двох опцій має як переваги, так і недоліки, які треба враховувати під час планування та запуску власного онлайн ресурсу. Мета цієї статті - допомогти вам розібратись які шаблони сайтів найбільше підійдуть вам та вашому проєкту, які плюси та недоліки варто враховувати перед фінальним прийняттям рішення. Розпочнемо з огляду характеристик безкоштовних шаблонів сайтів.

Безкоштовні шаблони сайтів

Безкоштовні шаблони сайтів доступі для завантаження на безоплатній основі. Такі продукти можна знайти на більшості платформ та маркетплейсів. Зазвичай, такі продукти підійдуть для запуску власного блогу або сайту стартапів. Окрім того, безкоштовні шаблони сайтів стануть у пригоді у навчальних цілях, що буде особливо корисно тим, хто вчиться використовувати шаблони сайтів самостійно та редагувати їх відповідно для вимог власного бізнесу.

Створення сайту безкоштовно використовуючи безкоштовні шаблони сайтів має свої переваги та недоліки. Якщо говорити про основні недоліки в роботі з використанням безкоштовних шаблонів для сайтів, вони перелічують наступні:

 • Обмежені можливості налаштування
 • Ліцензійні обмеження
 • Відсутність документації, 
 • Нечасті оновлення шаблону, 
 • Відсутність унікальності та гарантії або технічної підтримки. 

В той самий час, використання безкоштовних шаблонів має певні переваги:

 • Безкоштовне створення сайту,
 • Простота в використанні,
 • Швидка робота шаблону (безкоштовні шаблони мають менше функцій, ніж платні шаблони вебсайтів, що пришвидшує час завантаження вебсайту).

Додатковою перевагою у завантаженні безкоштовних шаблонів сайтів з маркетплейсів є професійна перевірка перед завантаженням на подібні платформи. Таким чином, навіть використовуючи безкоштовні шаблони, ви можете бути впевнені у їхній якості на кваліфікації команди, що працювала над їх розробкою. Якщо вам достатньо функціоналу та можливостей налаштування безплатного шаблону, можете сміливо завантажувати подібні продукти для запуску вебсайтів.

Для кращого розуміння того, що входить до складу безкоштовних шаблонів, розглянемо наступний приклад.

ZETTAI - безкоштовна аніме тема WordPress

ZETTAI – безкоштовна версія платного шаблону для сайтів на WordPress. Він ідеально підійде для створення блогу або власного сайту на тему аніме. Шаблон також модна використати для створення сайтів портфоліо або такі, що містять різноманітні відео або аудіо матеріали. Безкоштовний шаблон ZETTAI дає можливість налаштування стилів, основних функцій вебсайту, робити публікації та базову каталогізацію контенту. Безкоштовна версія шаблону не містити технічну підтримку, але надає доступ до детальної документації.

Преміум шаблони для сайту

Преміум шаблони для сайту доступні для завантаження за ціною, яку встановив виробник, або маркетлейс, на якому представлено певний продукт. Платні шаблони для сайту доступні для завантаження з великої кількості платформ та вебсайтів вебстудій та компаній, які займаються вебдизайном.

Існує велика кількість переваг у використанні преміум шаблонів для сайтів, враховуючи наступні:

 • Широкі можливості та функціональність,
 • Гнучкість ліцензування, 
 • Комплексна документація та підтримка
 • Розширені параметри налаштування, 
 • Регулярні оновлення та технічна підтримка, 
 • Унікальний дизайн і оптимізація продуктивності шаблону,
 • Можливості SEO оптимізації.

Окрім значної кількості плюсів, варто зауважити, що у роботі з преміум шаблонами є декілька недоліків:

 • Гарний та якісний шаблон може коштувати декілька десятків/сотень доларів,
 • Деякі преміум шаблони для сайту можуть бути надто складними, особливо для користувачів з обмеженими технічними знаннями чи досвідом

Зважаючи на всі плюси та недоліки у використанні платних шаблонів wordpress, розгляньмо приклад такого дизайну, який можна завантажити з сервісу підписки MonsterONE.

Hazel - Чиста мінімалістична багатоцільова тема WordPress 

Hazel - це вдалий приклад багатоцільових преміум шаблонів для сайтів, які укомплектовано усіма необхідними функціями для швидкого запуску вебсайту. В першу чергу, шаблон містить 16 чудових демоверсій головної сторінки. Його вже адаптовано під усі гаджети та дисплеї, що гарантує доступність вашого контенту на для великої кількості потенційних клієнтів. Окрім того, шаблон містить вбудоване мегаменю, понад 1000 Google шрифтів, готовність до WPML і перекладу тощо. Шаблон укомплектовано зручною панеллю адміністратора та безліччю елементів для створення візуальних сторінок.

Шаблон Hazel додано у сервіс підписки MonsterONE, який надає необмежений доступ до шаблонів сайтів для будь-яких платформ, у тому числі шаблонів для WordPress, WooCommerce, Shopify, PrestaShop тощо. Сервіс містить преміум шаблони для сайту онлайн-магазину, освіти, бізнесу, спорту, портфоліо, та багато інших. Якщо вас приваблює можливість купити шаблон для сайту в необмеженій кількості або завантажити веб шаблон для безлічі ваших проєктів, скористайтесь можливістю отримати 10% знижки на будь-який план MonsterONE використавши промо код HyperHost на чек ауті.

Вибір за вами

Велика перевага запуску вебсайту в сучасному світі полягає в тому, що вам не обов'язково бути просунутим вебдизайном або розробником для того, щоб створювати онлайн продукти. Завдяки доступу до безлічі платформ та маркетплейсів, ми можемо обрати платні або безкоштовні шаблони сайтів, які найбільше підходять до тематики або інших особливостей нашого проєкту. Як ви могли помітити, безкоштовні та преміум шаблони для сайту мають свої переваги та недоліки, які варто враховувати при виборі найкращого продукту для вашого бізнесу.

Якщо ви більше схильні для того, щоб завантажити веб шаблон без необхідності у придбанні сервісу підписки на кшталт MonsterONE, ви можете скористатись пропозицією від маркетплейсу TemplateMonster та отримати знижку у 7% на будь-який шаблон вебсайту із промокодом HyperHost.

Хостинг з шаблонами сайтів


Close Screen
Yulia Lys
Статей: 26
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 4