коментарів
Поділитися статтею:

Як оновити joomla на хостингу

25.04.2024 258 на прочитання 8 хвилин

Процес оновлення CMS Joomla! на хостингу вимагає до себе уважного підходу та попереднього виконання деяких кроків, спрямованих на вивчення відповідності хостингу технічним вимогам та виявлення несумісності коду розширень. Алгоритм дій багато в чому залежатиме від типу оновлення чи міграції відповідно до циклу випусків та підтримки версій Joomla. Розглянемо процес попередньої перевірки перед оновленням системи, а також оновлення версії J4.4.х до версії J5.х.

Перевірка технічних вимог до хостингу Joomla 5.х

Вимоги до технічної платформи хостингу залежить від версії програми і тому змінюються з виходом кожного нового релізу. У Таблиці 1. наведено мінімальні вимоги до програмного забезпечення хостингу для повноцінної роботи сайту на J5.х.

Таблиця 1. Вимоги до хостингу J5.х.

Версія Joomla

Версія PHP

Модулі PHP

Веб-сервер

База даних

J5.х

8.1.0

zlib, json, dom, gd, simplexml, pdo_mysql, mysqlnd

Apache 2.4

IIS 10

Nginx 1.21

MySQL 8.0.13

PostgreSQL 12.0

MariaDB 10.4.0

Переглянути поточну конфігурацію хостингу можна за допомогою панелі керування Joomla, як показано нижче.

Системну інформацію про хостинг буде виведено в окремому вікні (див. скрін).

Цієї інформації буде достатньо, щоб оцінити можливості оновлення програми. У разі воно цілком може бути здійснено. Якщо конфігурація не відповідає встановленим вимогам, слід звернутися до хостинг-провайдера для вирішення цього питання.

Перевірка розширень

Як відомо, CMS Joomla використовує безліч розширень, у тому числі від сторонніх розробників. Суть їх попередньої перевірки полягає у з'ясуванні питання їх сумісності з новою версією програми та усунення перешкод, якщо це можливо.

Вирішити проблему несумісності можна кількома способами, залежно від результатів перевірки. Наведемо їх тут:

 • Оновити розширення;
 • Підключити плагін зворотної сумісності;
 • Видалити або вимкнути розширення.

Інформацію про розширення та його нові версії завжди можна знайти на сайті його розробника.

Під час запуску оновлення плагін зворотної сумісності підключається автоматично. Вимкнути його можна лише тоді, коли з'ясується, що всі розширення сумісні з J5.х і можуть працювати коректно без плагіна.

Для запуску процесу перевірки розширень слід вибрати в Панелі керування Joomla команду: Система -> Оновлення -> Розширення та дочекатися результатів перевірки.

У першому вікні результатів перевірки наведено список розширень, для яких потрібне оновлення і воно є доступним (Update Required).

 

У другому вікні виведені плагіни, інформація про які недоступна (Update Information Unavailable). У такому разі доведеться зв'язуватися з їх розробниками для з'ясування питань сумісності плагіна з новою версією CMS-платформи (див. скрін).

У наступному вікні виведено інформацію про плагіни, для яких оновлення не потрібне (No Update Required). Разом з тим, тут не зазначено, чи необхідно використання плагіна зворотної сумісності (див. скрін).

Слід зазначити, що вказана перевірка не дає абсолютних гарантій сумісності того чи іншого плагіна, а не більше, ніж високорівневим оглядом.

Тому слід додатково використовувати інтегрований у Панель управління сервіс керування розширеннями. Запустити його можна за допомогою наступної команди: Система -> Управління -> Розширення (див. скрін).

У наведеному нижче вікні виведено список всіх розширень, що використовуються платформою.

Тут, зокрема, можна побачити інформацію про їхніх розробників.

Далі потрібно буде визначити, які сумісні з новою версією програми. Це можна зробити трьома способами:

 • Зв'язатися із розробниками;
 • Провести тестування із фіксацією помилок;
 • Провести тестування на перевірку сумісності із плагіном зворотної сумісності.

Тестування з фіксацією помилок полягає у запуску процесу оновлення CMS версії J4.4.х з усіма розширеннями, розміщеною на спеціально створеному піддоміні. При цьому всі помилки, що виникають для кожного з розширень фіксуються, на підставі чого надалі робляться висновки про сумісність коду.

Тестування на сумісність із плагіном зворотної сумісності передбачає встановлення версії J5.х з тими самими розширеннями, що використовуються на сайті. Це дозволить визначити, наскільки вони працездатні у новому середовищі. Для цього потрібно вибрати команду Поведінка -> Зворотна сумісність.

Запуск процесу оновлення

Оновлення CMS Joomla можна розпочинати лише після завершення виконання двох попередніх розглянутих нами етапів – перевірки відповідності хостингу технічним вимогам та перевірки розширень на сумісність. Після виконання другого етапу CMS повинна містити тільки ті плагіни, які були оновлені, сумісні з новою версією або плагіном зворотної сумісності. Всі інші розширення повинні бути вимкнені або видалені із системи. Тільки після виконання цих умов можна приступати до переходу з J4.4.х на версію J5.х. Всі наші тарифи хостингу сумісні з новітніми версіями Joomla, тому, купивши хостинг для Joomla, ви можете бути впевнені в тому, що вдасться без проблем запустити ваш проект.

Отже, для початку процесу оновлення Joomla потрібно виконати такі дії:

 • Створити резервну копію сайту;
 • Переконатись, що копія «робоча», виконавши пробне відновлення системи;
 • Виділити кнопку Joomla у блоці Оновлення та клацнути по кнопці Параметри у правому верхньому кутку (див. скрін);

 • У вікні з назвою Параметри оновлення виставити значення параметрів, як показано нижче, після чого клацнути по кнопці Зберегти;

 • У вікні попередньої перевірки, що з'явилося, переглянути склад поточної конфігурації системи і переконавшись, що все в порядку, натиснути кнопку Оновити;

 

 • Далі слід підтвердити, що резервна копія створена та перевірена, після чого натиснути кнопку Почати оновлення (див. скрін).

 • Після цього розпочнеться процес оновлення системи, як показано нижче.

У разі успішного завершення процесу буде виведено вікно з повідомленням Ваш сайт був оновлений. Версія Joomla тепер 5.0.0-beta3-dev. (Див. скрін).

Після цього необхідно перевірити роботу інтерфейсу та серверної частини веб-ресурсу, після чого відключити режим налагодження на вкладці Система -> Глобальна конфігурація -> Сервер.

CMS Joomla 5.0.0 готова до роботи!

Купити хостинг для Joomla

 

 


Close Screen
Yulia Lys
Статей: 26
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 3