0 коментарів
Поділитися статтею:

Корисні програми для Ubuntu на вашому ПК

06.05.2021 0 176 на прочитання 7 хвилин

На практиці програм для Ubuntu дуже багато, і перерахувати їх в одній статті неможливо. Але все ж в огляді підібрано найбільш популярне ПЗ, яке буде прекрасно працювати на вашому ПК, якщо на ньому встановлена ​​ОС Ubuntu.programms for ubuntu


GIMP

GIMP - найпопулярніший додаток для редагування зображень для Linux. Це редактор зображень, доступний для Linux, macOS X, Windows і інших ОС. Це універсальна програма, що підходить для графічного дизайну, редагування фотографій, створення ілюстрацій, малювання ескізів. Це ще один приклад першокласного продукту зі світу безкоштовних програм з відкритим вихідним кодом. Встановити GIMP на Ubuntu дуже просто. Він доступний в Центрі програмного забезпечення Ubuntu, або ви можете вручну встановити його з Терміналу, використовуючи наступні команди:

sudo apt install gimp

Крім того, ви можете завантажити GIMP з офіційного сайту.

Shotcut

Shotcut - це безкоштовний багатоплатформовий відеоредактор з відкритим вихідним кодом для Linux, Windows і macOS X. З його допомогою ви можете завершити свій відеопроект без особливого навчання. Важливі функції Shotcut включають вбудоване редагування шкали часу, підтримку введення Blackmagic Design і моніторинг попереднього перегляду. Він працює з широким спектром мультимедійних форматів і підтримує роздільну здатність до 4k.

Ви можете встановити Shotcut в Ubuntu наступним чином:

sudo apt install snapd snapd-xdg-open

sudo snap install shotcut --classic

Google Chrome

Браузер Google Chrome. Ubuntu поставляється з Firefox в якості браузера за замовчуванням. Ті, хто налаштований на екосистему Google, таку як Gmail, Google Drive, вважають за краще браузер Chrome для кращої інтеграції. Ви не знайдете Google Chrome в програмному центрі Ubuntu, але в FOSS Linux він є. Ви можете знайти докладні інструкції, включаючи спосіб командного рядка і спосіб GUI.

VLC Media Player

Якщо ви шукаєте відеоплеєр, який може відтворювати все, що в нього кидають, без установки додаткових пакетів кодеків, то це VLC. Безкоштовне кросплатформовий додаток з відкритим вихідним кодом.

VLC доступний в Ubuntu Sofware Center, якщо ви хочете швидко його встановити. В іншому випадку є офіційне посилання для скачування. Також його можна встановити за допомогою команди в Терміналі.

sudo snap install vlc

Evernote

Якщо ви використовували Evernote для заміток в Windows або macOS, ви будете почувати себе, як вдома після переходу на Linux, якщо будете використовувати Whatever. Це легкий неофіційний клієнт Evernote для робочого столу Linux, розроблений на основі веб-технологій і платформи Electron. Electron робить це можливим, об'єднавши Chromium і Node.js в одному середовищі виконання. Таким чином, в той же час ви отримуєте веб-функції і вбудовану інтеграцію.

Додаток доступний в форматі deb, який вам необхідно завантажити і двічі клацнути по ньому, щоб встановити додаток на свій комп'ютер з Ubuntu.

Панель управління Stacer

Будь то Linux або Windows, кожна операційна система залишає масу сміття, який необхідно періодично очищати, щоб підтримувати систему в оптимальному робочому стані. Хоча Linux краще в обслуговуванні, в порівнянні з Windows, вам все одно знадобиться засіб для очищення системи. Stacer - це безкоштовний системний оптимізатор з відкритим вихідним кодом. У нього гарний користувальницький інтерфейс, а його використання вимагає простого натискання кнопок. Ви можете встановити його в своїй системі Ubuntu, використовуючи наступні команди:

sudo add-apt-repository ppa: oguzhaninan / stacer -y

sudo apt-get update

sudo apt-get install stacer -y

HandBrake

Ця програма для перетворення мультимедійного відео і звуку практично з будь-якого формату в набір широко підтримуваних форматів, які можна відтворювати, як на сучасних, так і на старих пристроях. Він підтримує FOSS і кросплатформеність. Нижче наведені команди, які необхідно використовувати для установки HandBrake на ПК з Ubuntu.

sudo add-apt-repository ppa: stebbins / handbrake-releases

sudo apt-get update

apt-get install handbrake

Timeshift

Це інструмент для створення знімків системи в Linux. Його функціональність аналогічна функції відновлення системи Windows і з додатком MacOS Time Machine. Він захищає вашу систему, регулярно створюючи інкрементні резервні копії файлової системи, які можна використовувати пізніше при необхідності для відновлення вашого ПК з Linux. Використовуйте наступні команди в Терміналі, щоб встановити Timeshift в Ubuntu

sudo add-apt-repository -y ppa: teejee2008 / timeshift

sudo apt-get update

sudo apt-get install timeshift

Shutter

Якщо ви шукаєте альтернативу Snagit для Linux, Shutter є найбільш близькою до неї, але ви отримуєте її абсолютно безкоштовно. Це багатофункціональна програма для створення знімків екрану, яка може робити знімки певної галузі, вікна, всього екрану або навіть веб-сторінки. Потім ви можете застосувати до нього різні ефекти, виділити області, а потім завантажити на сайт хостингу зображень. Нижче наведені команди для його установки на ваш комп'ютер з Ubuntu

sudo add-apt-repository ppa: shutter / ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install shutter

Spotify

Додаток Spotify для Linux дозволяє слухати музику через власний додаток, а не через інтернет-браузер. Він доступний в Центрі програмного забезпечення Ubuntu для установки через графічний інтерфейс. Також через команду:

snap install spotify

Geany

Один з кращих текстових редакторів для Linux. Він легкий і містить безліч корисних інструментів для ваших потреб програмування. Geany доступний в програмному центрі Ubuntu, або ви можете завантажити tar.gz і встановити його з командного рядка.

Він працює в Linux, Windows і macOS і має вбудовану підтримку більше 50 мов програмування.

QMMP Oxygen

Якщо ви шукаєте альтернативу Winamp для Linux, вам слід спробувати Qmmp. Це компактний аудіоплеєр, написаний за допомогою бібліотеки Qt. Інтерфейс схожий на Winamp або xmms. Якщо ви не є шанувальником інтерфейсу Winamp, ви також можете використовувати альтернативний користувальницький інтерфейс.

sudo add-apt-repository ppa: forkotov02 / ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install qmmp qmmp-plugin-pack

FileZilla Server

Це безкоштовний FTP- і FTPS-сервер з відкритим вихідним кодом. Він підтримує FTP, FTP через SSL / TLS (FTPS) і протокол передачі файлів SSH (SFTP).

Ви можете призупиняти, відновлювати і передавати великі файли. Інтерфейс простий і містить вікно з вкладками для роботи з декількома підключеннями. Ви можете отримати його в Центрі програмного забезпечення Ubuntu.

Caliber

Це багатофункціональний і простий у використанні менеджер електронних книг. Це також безкоштовний додаток з відкритим вихідним кодом, доступний для більшості дистрибутивів Linux. Додаток може не тільки завантажувати всі метадані, включаючи назву, автора, видавця, ISBN, теги, обкладинку і т. д., але ви також можете оновлювати або змінювати існуючі метадані.

Крім того, Caliber має вбудовану програму перегляду електронних книг, яка може відображати всі основні формати електронних книг. Caliber доступний в програмному центрі Ubuntu.

sudo -v && wget -nv -O- https://download.calibre-ebook.com/linux-installer.sh | sudo sh / dev / stdin

А які програми Ubuntu використовуєте ви? Поділіться корисними сервісами в коментарях під статтею. Переклад з блогу fosslinux.com.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 794
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 0 з 5 Голосів: 0