Резервні копії сайту: що це таке і для чого потрібно

26.01.2023 1365 на прочитання 6 хвилин

Резервні копії або бекапи - це копії даних, наприклад вашого сайту, які зберігаються окремо від основної інформації, робляться регулярно і при необхідності використовуються для відновлення у разі збоїв або непередбаченої ситуації. Резервне копіювання сайту – обов'язкова умова для роботи вашого проекту, саме вони допоможуть відновити втрачену інформацію за необхідності. Тому якщо ви вибираєте хостинг провайдера, то уточніть про можливості резервного копіювання, а також обов'язково періодично робіть бекапи сайту на свій локальний комп'ютер або віддалену машину.облачный хостинг

Чому важливо робити бекапи?

Резервне копіювання даних - це коли ви робите копію своїх даних, яка використовуватиметься у випадку, якщо вихідна копія стане неможливою, втраченою або знищеною. Наявність резервних копій є одним із найважливіших засобів контролю, які компанія може використовувати для запобігання довгостроковій шкоді після витоку даних. Наприклад, якщо ваша компанія зазнає атаки програм-вимагачів, і вся ваша інформація зашифрована, за наявності резервних копій гарної якості, ви ризикуєте втратити лише дані за 1 тиждень або менше, залежно від того, наскільки регулярно ви виконуєте резервне копіювання інформації.

Крім того, резервні копії важливі навіть, якщо ваша компанія ніколи не зазнавала злому.
Наприклад, фізичні пристрої (сервера) можуть бути пошкоджені або просто виробляти свій ресурс, і несподівано ви можете втратити всі свої дані.

Резервні копії - це запобіжний захід.

Важливо регулярно створювати резервні копії. Як часто ви робите резервні копії, залежить від того, наскільки важливою є інформація, але вам потрібно вирішити, як довго ви можете обходитися без частини інформації, і засновувати свої резервні копії на цій часовій шкалі.

Мета резервного копіювання – мати безпечну копію у разі надзвичайної ситуації. Щоб бути ефективною резервною копією, ці дані повинні зберігатися на місці, окремому від оригіналу. Таким чином, якщо щось піде не так із системою, резервна копія та оригінал не будуть скомпрометовані одночасно. В ідеалі мати віддалені резервні копії, які можна зберігати в хмарі, щоб у разі збою, який торкнеться всього вашого основного простору, у вас все ще була копія ваших даних, щоб допомогти повністю відновитися.

Тестування резервної копії так само важливо, як і створення резервної копії. Резервне копіювання корисне лише в тому випадку, якщо ви можете використовувати його для відновлення файлів, коли це потрібно. Тому ви повинні протестувати свої резервні копії, щоб переконатися, що вони працюють правильно, і ви знаєте, як відновлювати інформацію на вимогу.

Важливо робити регулярні резервні копії. Деякі користувачі роблять резервні копії щомісяця, і це означає, що будь-яка робота, яку ви робили протягом місяця, може бути втрачена у будь-який час.

Резервне копіювання – це такий самий важливий процес, як і завантаження сайту на хостинг. Тому, якщо ви цінуєте свій проект, то обов'язково подбайте про наявність завжди свіжої копії сайту.

Переваги резервного копіювання

Резервне копіювання, яке надає хостинг провайдер, має низку переваг:

- Підвищена кібербезпека. Коли підприємства стикаються з кібератакою, такою як атака програм-вимагачів, вони ризикують втратити дані. Однак для відновлення даних, які можуть бути втрачені або пошкоджені, можна використати віддалені резервні копії даних.

- Надійне та швидке аварійне відновлення. У разі аварії віддалене резервне копіювання може забезпечити швидкі та надійні варіанти відновлення, дозволяючи організаціям швидко відновлювати свої дані та системи загалом. Це полегшує відновлення після кібератаки та знижує вартість простою.

- Зниження витрат. Хостинг-провайдери зазвичай мають власну інфраструктуру зберігання за межами основного сервера, що дозволяє організаціям перекласти витрати, пов'язані з рішеннями для резервного копіювання за межами майданчика, на постачальника.

- Поліпшена масштабованість. У міру зростання підприємств, зростають їх потреби у зберіганні даних. Хостинг провайдери мають власне зовнішнє сховище, тому організації можуть отримувати необхідні їм послуги без необхідності вкладати кошти в додаткову інфраструктуру резервного копіювання за межами основного сервера, де зберігаються їх дані.

- Цілодобовий доступ до даних. Провайдери забезпечують доступ до ваших даних у будь-який час. Якщо ваш бізнес зазнає кібератаки або, якщо співробітник випадково втратить важливі дані, ви зможете швидко та легко отримати резервну копію даних. Це підвищує швидкість відновлення даних, дозволяючи підприємствам швидше повернутися на роботу.

Компанія ГіперХост надає послугу резервного копіювання та має систему автоматичних бекапів на всіх тарифах віртуального хостингу та віртуальних приватних серверів.

Як зробити бекап?

Резервні копії можна виконувати за допомогою кількох методів. Насамперед, за допомогою засобів хостингу, а саме панелі управління хостингом. Залежно від типу вашої панелі, є різні варіанти створення резервної копії сайту.

Для панелі керування FASTPANEL, яка використовується на віртуальних приватних серверах:

Для популярної панелі керування cPanel, яка використовується на віртуальному хостингу:

Для панелі керування ISPManager:

Якщо ваш сайт створено на базі CMS, ви можете спробувати резервне копіювання за допомогою спеціальних плагінів і розширень, які надає ваша система сайту. За допомогою плагіна можна налаштувати автоматичне резервне копіювання на віддалене сховище даних. При цьому завжди перевіряйте наявність вільного диска для зберігання даних сайту.

Ще один спосіб резервного копіювання – це самостійне копіювання даних на окремий носій. Ви можете архівувати ваші дані і потім переносити їх на додатковий резервний носій, наприклад, ваш ПК або інший сервер. У такому випадку важливо завжди мати достатньо дискового місця для зберігання файлів, при цьому зберігати як свіжіші, так і давніші копії сайту, на випадок пошкодження файлів.

Також зверніть увагу на правила зберігання резервних копій сайтів на хостингу від ГіперХосту. На віртуальному хостингу копіювання даних відбувається щодня, на VPS/VDS доступні три опції копіювання даних, більш детально на сайті.

Також незалежно, чи є у вас замовлена ​​послуга в ГіперХост чи ні, ви можете окремо замовити місце для резервних копій:

Бекап послуга


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1