коментарів
Поділитися статтею:

Виділена VS Загальна IP-адреса для сайту

08.09.2020 1612 на прочитання 5 хвилин

IP (Internet Protocol) - це Інтернет-протокол, унікальна адреса або іншими словами мережевого ідентифікатора. Він призначається кожному домену, який працює в Інтернеті. Сьогодні в мережі використовуються два вида IP-адрес - IPv4 і не так давно з'явився IPv6, про кожного більше детально в цій статті на нашому блозі. IPv6 з'явилися із-за необхідності розширення Інтернет-простору. IPv4 на сьогодні, на жаль, закінчуються. 

Виділена IP-адреса - це унікальна адреса, яка призначається конкретному домену, тобто сайту. Ця  адреса належить виключно вам.

Загальна IP-адреса - також IP, на якому знаходяться ще й інші доменні імена, які розташовані на одному загальному сервері, крім вашого. Загальна IP-адреса використовується у більшості хостинг-провайдерів на послугах віртуального хостингу. У компанії ГіперХост також використовуються загальні IP адреси для користувачів віртуального хостингу, але, якщо є необхідність, можна докупити виділену IP для домену.

Розглянемо найпопулярніші питання, пов'язані з виділеними і загальними IP адресами для сайту.

№1. Як впливає загальна IP-адреса на рівень продуктивності сайту?

Іноді користувачі хостингу запитують, чи впливає виділений IP на швидкість завантаження сайту. Відповідь одна - ні. IP такого впливу не здійснює, тобто сайт, розташований на виділеному IP, не стане завантажуватися швидше, як би ми того не хотіли.


№2. Чи необхідний виділений IP для роботи електронної пошти на хостингу?

Для правильної та стабільної роботи електронної пошти IP-адреса не стане зайвою. Виділена IP-адреса - відмінне рішення, якщо з вашого сайту відправляється електронна пошта. У кожної IP-адреси є репутація в Мережі. Репутація IP-адреси в Мережі може вплинути на швидкість доставки листів і на можливість доступу до них з боку одержувача вашого листа.

На загальному хостингу (shared) користувачі прив'язані до IP-адрес, які налаштовані для вихідної електронної пошти з боку хостингу. У випадку виникнення проблем на сервері, наприклад, ваш "сусід" по серверу почне розсилати спам (від цього ніхто не застрахований) є дуже висока ймовірність, що загальна IP-адреса потрапить у чорний список інтернет-провайдерів і буде заблокована. Подібна негативна ситуація безпосередньо вплине і на вас, як на користувача хостингу, так як ваш сайт також буде на цьому IP. У подібному випадку ваші підписники можуть не отримати від вас важливі листи, так як IP, на якому знаходиться ваш сайт, буде заблокований.

Тому для організації поштових розсилок краще всього використовувати спеціальні сервіси і сторонні платформи, які гарантують, що електронні листи дійдуть до одержувачів.

Якщо "чиста" IP адреса важлива для вашого бізнесу, тоді обов'язково рекомендуємо купувати виділений IP для сайту. Репутація в Інтернеті - важливий аспект, і як раз виділена адреса допоможе вам її вберегти.

№3. Чи потрібний виділений IP для отримання SSL сертифікату?

Ситуація з необхідністю виділеного IP для установки SSL кардинально змінилася за останні 10 років. Раніше, якщо вам потрібний сертифікат SSL для безпеки сайту, доводилося в будь-якому випадку купувати виділену IP-адресу додатково. Але потім була розроблена спеціальна технологія ідентифікації імені сервера (SNI), яка багато в чому спростила цей процес. Саме SNI надає можливість підключати велику кількість сертифікатів на одни IP, цю можливість прекрасно використовують уже кілька років хостинг-компанії.

Сьогодні SNI підтримується браузерами в 99% випадках. Тому немає необхідності купувати виділений IP для установки SSL. Досить тільки самого SSL для забезпечення безпеки передачі даних. Купити SSL можна тут.

№4. Чи впливає виділений IP на просування сайту в пошукових системах?

Ще одна популярна тема - зв'язок IP-адрес з SEO просуванням. Які дії є правильними або неправильними для просування сайту в пошукових системах? Однозначної і точної відповіді немає. Але, все ж, пошуковик Google пропонує рекомендації для власників сайтів і їх розробників - рекомендації підключати виділені IP-адреси немає. Наприклад, багато популярних брендів в Інтернеті використовують загальні IP-адреси для розміщення декількох доменів. Незважаючи на це, виділений IP на хостингу надає кілька переваг для розміщення сайту.

Після переведення роботи сайту на виділений IP, не потрібно очікувати збільшення швидкості завантаження ресурсу і, тим більше, поліпшення якості роботи сервера. Але незважаючи на це, ви вбережете себе від ризиків, пов'язаних з недобросовісними сусідами по серверу. На ваш сайт буде призначено унікальну IP адресу і, якщо виникнуть проблеми з загальною адресою сервера, вони вас не торкнуться. А це дуже важлива перевага, зокрема, коли з вашого сайту відправляються emails для клієнтів, наприклад, з даними доступів до особистого кабінету або підтвердження замовлень.

Також часто виникає ситуація, коли в окремих країнах блокується конкретний ресурс, в тому числі блокується IP, на якому він розташований. У такому випадку, якщо це загальний IP, то всі ресурси, розташовані на ньому, будуть недоступні в цій країні. Щоб уникнути подібної неприємної ситуації, краще відразу орендувати для свого сайту виділену IP адресу  і не боятися, що вашого сусіда по IP можуть заблокувати, а наслідки таких блокувань торкнуться вашого сайту.

Виділена IP-адреса сайту на хостингу на SEO безпосередньо не впливає, але забезпечує вашому сайту більш стабільну роботу і хорошу репутацію. Вартість такої послуги мінімальна, а підключення виконують співробітники хостинг-провайдера за запитом.

Є, звичайно ж, ще й альтернативний варіант - переїзд на віртуальний виділений сервер з унікальним IP, але це вже більш складний в управлінні варіант, який підійде далеко не всім. Але для більшості проектів в Інтернеті VPS / VDS сервера - чудове рішення, саме на окремих серверах доступні широкі можливості для управління і налаштувань проекту, в тому числі по установці програмного забезпечення.

№5. Чи можу я змінювати IP для сайту, і як це вплине на його подальше просування?

Міф, якого побоюються деякі власники сайтів, це те, як на SEO може вплинути зміна IP-адреси. Якщо ви зміните хостинг-провайдера або навіть підключите спеціальні сервіси, наприклад, Cloudflare, Google побачить вашу нову IP-адресу, прикріплену до домену. Тому негативних наслідків після зміни IP не виникне. З цього приводу турбуватися не варто.

Незважаючи на те, що виділений IP потрібен далеко не всім сайтам, все одно він стане корисним для ресурсів, яким потрібна стабільна робота. Якщо вам потрібена виділена адреса, пишіть в компанію ГіперХост!


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2