коментарів
Поділитися статтею:

Встановлення поштового сервера iRedmail

04.01.2023 664 на прочитання 4 хвилини

Якщо вам необхідно створити окремий поштовий сервер на VPS, на налаштування та встановлення необхідних компонентів потрібно багато часу та відповідних знань у цій галузі. Як варіант, використовувати вже готові рішення, які допоможуть зупинити на сервер необхідні служби та програми для коректної роботи пошти. Одним з них є використання під лінуксоїдні системи поштового сервера iRedmail.

iRedmail є повністю безкоштовним з відкритим вихідним кодом проектом з широкими можливостями зі створенням великої кількості скриньок, налаштування облікових записів, додавання додаткового програмного забезпечення для захисту від спаму та вірусів, управління веб-поштою та багато іншого. iRedmail має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та просту у використанні адмін панель.

Встановлювати iRedmail рекомендується на нові версії ОС: CentOS Stream 8, Rocky Linux 8, Debian 11, Ubuntu 22.04 LTS, FreeBSD 13.x, OpenBSD 7.1. Перевіряє актуальний список версій, що рекомендуються, можна в документації на офіційному сайті розробника. Щоб уникнути конфлікту з наявними установками iRedmail, варто встановлювати на чистий сервер. Розробники iRedmail радять використовувати сервер із не менше 4 ГБ пам'яті при умові використання сканера на спам та віруси, з урахуванням що на сервері буде невелике навантаження.

Скачування та встановлення поштового сервера iRedmail

В інструкції буде приклад розгортання iRedmail на сервері. Для цього необхідно виконати такі кроки:

    1. Підключаємося до сервера з правами root та встановлюємо ім'я хоста поштового сервера:

hostnamectl set-hostname mail.mydomain.com.ua

   Де mail.mydomain.com.ua – хостнейм поштового сервера.

Також для хоста необхідно добавити  А та МХ записи, де  в полі IP-адресу - адресу поштового сервера.

     2.Після цього можна перейти до скачування iRedmail.Переходимо на офіційний сайт ПЗ на сторінку завантаження та копіюємо посилання на установник. І через wget завантажуємо собі останню версію.

sudo yum -y install wget https://github.com/iredmail/iRedMail/archive/refs/tags/1.6.1.tar.gz

  1. Далі необхідно розпакувати архів, для цього спочатку необхідно завантажити архіватор на ваш сервер:

    sudo yum -y install tar bzip2 dialog

  2. І виконуємо вилучення файлів з архіву командою:

tar xvf 1.4.2.tar.gz

  1. Починаємо інсталяцію iRedMail

cd iRedMail-1.4.2/
chmod +x iRedmail.sh
./iRedmail.sh

  1. Відкриваємо завантажений завантажувач. У першому вікні система запитає, чи продовжувати установку, вибираємо "Yes" для продовження інсталяції.


7.Вказуємо місце зберігання поштових скриньок, ви можете вказати свій шлях або вибрати місце за замовчуванням /var/vmail/.

8.Вибираємо технологію, за допомогою якої зберігаються дані.

9. Якщо ви вибрали OpenLDAP, як серверну частину за промовчанням для зберігання поштових облікових записів, вкажіть суфікс LDAP, як назву домену та доменну зону.

10. Додайте домен, який планується використовувати для веб-пошти.

11. Задаємо пароль до облікового запису адмін частини.

12.Далі вибираємо служби, які ви бажаєте встановити на свій сервер.

13. Після цього система запросить підтвердити дозвіл додавання внесених конфігурацій. Щоб підтвердити, натискаємо на клавішу “Y” та “Enter” для завершення установки.14. Останнім кроком необхідно перезапустити сервер для вступу в дію всіх доданих компонентів на сервері.

sudo reboot

Готово. Приємної роботи.


Close Screen
Maria Kholodnitska
Статей: 220
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1