HTTPS статус чекер

Чи доступний сайт по HTTPS та на скільки корректно організовані URL на сайті

Введіть посилання

Шукаєте крутий Хостинг для сайту?

Хостинг сайтів та серверів з цілодобовою підтримкою 24/7

Сервіс надано компанією ГіперХост

Всього 5 кліків і 2 хвилини Вашого часу потрібні для
Замовлення нового хостингу

Наявність дублів сторінок та організація URL - HTTP to HTTPS

Цей інструмент створений, щоб допомогти в організації системи роутингу на сайті при переході на протокол HTTPS. Часто під час налаштування ланцюжка SSL сертифіката порушується коректна робота URL сайтів. Найбільш поширені проблеми з якими може зіткнутися власник сайту:
- Сайт недоступний за HTTPS протоколом - в даному випадку йдеться про некоректне налаштування SSL сертифікату (перевірити налаштування SSL можете тут);
- 301 або 302 HTTPS статус - часто виникає у разі редіректу https сторінки на http, хоча саме https протокол має бути фінальним;
- 200-статус у декількох сторінок - Варіантів може бути багато, але найпоширенішими буде 200-й статус відповіді одночасно для сторінок http, https, www., /index. У даному випадку йдеться про некоректне налаштування системи редіректів та наявність кількох сторінок в індексі пошукових систем.

На що звернути увагу під час використання даного інструменту?

Для власника сайту - ви можете перевірити коректність налаштування https під час переходу з HTTP або замовлення/оновлення SSL сертифіката. Чи доступний ваш сайт по HTTPS, чи є дублі http/https сторінок, оцінити безпеку підключення. Для адміністратора або вебмайстра - можливість перевірити коректність налаштування редіректів, оцінити наявність дублів сторінок, сформувати ТЗ для хостера або вашого адміна з тонкою настройкою протоколу HTTPS.

Запитання й відповіді:

(Secure) Розширення протоколу HTTP, створене для підтримки шифрування даних користувачів сайту, з метою підвищення безпеки підключення. Наявність доступу HTTPS говорить про наявність SSL сертифіката на сайті.
Єдиним правильним варіантом буде постійний 301-й редірект з http на https протокол. У цьому випадку 302-й (тимчасовий) буде сприйнятий як непостійне, потенційно небезпечне рішення для безпеки у майбутньому.
Для початку необхідно замовити SSL, провести встановлення сертифіката (рекомендуємо звернутися в підтримку вашого хостера). Наприкінці проводитися налаштування редіректу http на https.
Якщо один документ/сторінка доступна в індексі пошукової системи на кілька адрес - такі сторінки вважаються дублями. Причин виникнення дублів безліч, але найчастішими можна назвати наявність одночасно в індексі сторінки по http і https протоколу.
Відразу після встановлення сертифіката безпеки перевірте коректність налаштування роутингу на сайті. Це необхідно зробити до того, як https версія документа з'явиться в індексі.
Пошукові системи, наприклад, Google можуть знизити результат видачі сторінки, якщо вона є дублем іншої сторінки, в даному випадку йдеться як про дубль стороннього ресурсу, так і про однакові сторінки на одному домені. Так, сторінка на HTTPS може з'явитися в індексі пізніше HTTP сторінки, бути визнана канонічною, але дублюючи іншою (вже існуючий документ). Це розмиває вагу та може знизити сайт у видачі.