коментарів
Поділитися статтею:

11 порад про те, як ефективно працювати з дому

03.04.2020 1990 на прочитання 6 хвилин

Пропонуємо прості поради від компанії ГіперХост для того, щоб зробити роботу з дому максимально ефективною. Дистанційна робота досить популярна останнім часом, особливо зараз в умовах карантину. Ті, хто думає, що працювати з дому простіше простого, глибоко помиляються. У роботи з дому є свої мінуси, з якими стикаються співробітники компаній.

Перш за все, це зниження продуктивності. Для того, щоб цього уникнути, пропонуємо Топ 11 порад для ефективної роботи з дому. З їх допомогою ви зможете налаштувати себе на робочий процес і позбутися від факторів, які постійно вас відволікають. Дистанційна робота може бути продуктивною і навіть більш продуктивною, ніж з офісу, якщо для цього добре постаратися.work at home

1. Зробіть комфортним робоче місце.

Якщо ви думаєте, що працювати лежачи на дивані зручніше, то помиляєтеся. Подібний спосіб знижує продуктивність і негативно впливає на ваше тіло - спина починає боліти, затікають руки, з'являється біль у  шиї. Всі ці фактори ніяк не вплинуть на поліпшення вашого робочого процесу.

Тому обладнайте своє робоче місце,зробіть його комфортним і зручним, ніяких відволікаючих чинників поруч з вашим робочим місцем не повинно бути. Погодьтеся, включений телевізор на тлі буде тільки заважати. Зручний стілець, робочий стіл з усім необхідним стануть прекрасними помічниками для роботи з дому.

Багатьом для якісної і продуктивної роботи допомагає музика на фоні. Складіть плейлист, який вас надихає, і включайте на тлі. Це допоможе вам налаштуватися на робочий лад і не дасть нудьгувати. Якщо ж на тлі у вас є відволікаючі фактори, то можна використовувати навушники або беруші, якщо потрібна повна тиша.

2. Скажіть піжамі "Ні!"

В піжамі може бути працювати зручніше, але все ж цей вид одягу не підходить для організації робочого процесу з дому. Одягніть більш "робочий" одяг, наприклад, той, який ви могли б одягнути в офіс. Завдяки цьому, у вас з'явиться більш робочий настрій. Якщо ви налаштовані на продуктивну віддалену роботу, забудьте про піжами на весь день.

3. Складіть робочий графік.

Якщо ваш робочий день в офісі починався о 9 ранку, то слід так і продовжувати. Адже карантин закінчиться, і вам знову потрібно буде їздити в офіс на певний час. Тому не слід ламати свій біологічний графік, а краще дотримуватися конкретного розкладу. Працюйте в звичному ритмі для підтримки тонусу. Не прокидайтеся за хвилину до початку робочого дня. Фізичні вправи, душ, сніданок - допоможуть вам залишатися у формі, навіть працюючи з дому.

Якщо ваш робочий день не прив'язаний до годинника, все одно починайте працювати з ранку. Всі важливі завдання необхідно виконувати саме в цей час, якщо ви хочете спростити свій графік. На початку дня складіть розклад на сьогодні, що перш за все потрібно виконати, а які завдання є другорядними. Записуйте справи в спеціальні програми, а також ставте нагадування, щоб нічого не упустити. За допомогою такої організованості, ви зможете вчасно виконувати важливі завдання і нічого не забувати.

4. Домовтеся з колегами про основні канали комунікації.

Так ви завжди зможете оперативно бути на зв'язку. Встановіть додатково на смартфон або планшет необхідне робоче ПО. Це допоможе вам залишатися онлайн, навіть в разі відсутності підключення до Інтернету вдома або проблем з ПК.

5. Скажіть "Ні" відволікаючим факторам.

Для цього вам допоможуть спеціальні програми, які можуть стежити за витраченим часом і прогресом завдань, які ви виконали. Якщо ви будете дотримуватися цієї ради, то ніякий серіал в сусідній вкладці не зможе вас відволікти на шляху до виконання завдання. Крім телевізора, додаткових вкладок з соціальними мережами, останніми новинами і серіалами, відволікати, звичайно ж, можуть і інші чинники, наприклад, діти. Тому для вас наступний пункт.

6. Узгодьте свій робочий графік з дітьми.

Це правило не діє, якщо ваша дитина ще маленька. В такому випадку про конкретний розклад ви можете забути. Вам потрібно буде підлаштовуватися і виконувати ваші завдання в "тиху годину". Але, якщо ваші діти вже дорослі, то вам обов'язково слід поговорити з ними і обговорити ваш робочий розклад.

Також в перервах ви можете присвячувати свій час сім'ї, наприклад, грати в захоплюючі ігри або дивитися сімейні фільми. Це піде вам на користь, і ваші діти будуть знати, коли саме у вас є вільний час для спільного дозвілля.

Ще одна проста порада - закривайте двері. Якщо двері в кімнату, де ви працюєте, відкриті, це означає для вашої родини, що до вас можна зайти і поговорити. Тому подбайте про повну ізоляцію, якщо вам потрібно зосередитися на роботі.

7. Робіть перерви.

Регулярні короткі перерви допоможуть швидко відновлювати сили. Під час перерви краще переключиться на інший вид діяльності, наприклад, зробити зарядку, приготувати обід, пройтися на вулиці. Подібне перемикання допоможе виконувати завдання швидше і продуктивніше.

Для того, щоб не забувати про перерви, поставте собі нагадування. Вони дійсно ефективні, особливо, якщо ви сильно захоплені робочим процесом і забуваєте вставати кожну годину для короткої перерви.

8. Зробіть собі подарунок.

У вас з'явилося більше часу, не потрібно добиратися до офісу, тому порадуйте себе. Наприклад, поспіть довше, приготуйте що-небудь смачне, те, на що раніше не вистачало часу. Крім того, можна помедитувати або прочитати книгу, яку вже давно хотіли прочитати. Подаруйте собі приємні емоції, щоб відволіктися від усього негативу навколо. Це позитивно позначиться на вашому самопочутті, і проведення часу стане більш продуктивним.

9. Займіться спортом.

Фізична активність дуже важлива, особливо, якщо ви працюєте з дому. Тепер у вас є можливість щогодини вставати і робити прості вправи, робити ранкову зарядку, а ввечері займатися спортом ще більш активно. В інтернеті доступна маса тренувань на будь-який рівень підготовки і на будь-який смак. Тому, працюючи в такому режимі з дому, можна навіть скинути кілька зайвих кілограмів, якщо не лінуватися. Крім того, це дуже сприятливо позначиться на вашому робочому графіку і допоможе бути більш продуктивним.

10. Приділяйте певний час обіду.

Обід за розкладом ніхто не відміняв. Навіть, якщо ви почали працювати з дому, йдіть на обід в конкретний час. Під час обіду можна не тільки поїсти, щоб набратися сил, але і зробити кілька відволікаючих від основного розпорядку справ, наприклад, прибрати.

11. Умійте сказати собі "Стоп".

Не засиджуйтесь допізна, якщо ваш робочий день уже закінчено. Дайте собі відпочити і переключитися на інші справи. Теж стосується і вихідних. На вихідних потрібно виконувати інші справи, а не перевіряти робочу пошту або месенджери. Часто кращі результати виходять раптово, а для цього необхідне перезавантаження, тобто повноцінний відпочинок.

Коли ваш офіс перейшов на режим дистанційної роботи, не впадайте у відчай. Працювати ефективно і продуктивно можна і з дому, для цього необхідно лише прибрати відволікаючі фактори, облаштувати робоче місце і зрозуміти, що таким чином ви можете зробити ще більше, і у вас додатково з'явився час для себе і своєї сім'ї.


Close Screen
Yurii Prokopyshyn
Статей: 174
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 3