коментарів
Поділитися статтею:

WordPress 5.4. Що нового?

14.05.2020 2075 на прочитання 7 хвилин

На початку квітня вийшло оновлення WordPress 5.4. У цьому матеріалі ми розглянемо найбільш суттєві зміни, в тому числі нові функції WordPress, які поліпшили процес створення контенту на сайтах. Важливо: перед початком оновлення WordPress 5.4 не забудьте створити повну резервну копію вашого сайту. Отже, що нового?

Покращення редактора блоків в WordPress 5.4.

WordPress 5.4 орієнтований на поліпшення функцій редактора контенту. Він включає в себе нові можливості, поліпшення і нові блоки. Повноекранний редактор доступний за замовчуванням в WordPress 5.4. Ця зміна буде помітна при нових установках WordPress або при доступі до адміністративної області WordPress з нового пристрою, браузера або в режимі інкогніто.

У разі оновлення WordPress 5.3 за допомогою того ж браузера і пристрою, який ви регулярно використовуєте, ваш редактор відкриється з останнім включеним режимом. Ви можете вийти з повноекранного режиму, натиснувши на налаштування редактора і знявши прапорець «Повноекранний режим».

Встановити WordPress на хостинг можна за інструкцією в кілька кроків.

Нові блоки в WordPress 5.4

WordPress 5.4 надає два нові блоки для використання при написанні контенту.

Блок соціальних іконок

Як випливає з назви, блок «Значки соціальних мереж» дозволяє додавати значки соціальних мереж в ваші публікації і сторінки.

socialiconsblock

Ви можете натиснути на кнопку «Додати» і вибрати соціальну мережу, яку ви хочете додати. Потім ви можете натиснути на значок соціальної мережі і надати посилання на свій профіль.


wordpress-new

Блок соціальних значків дозволяє додавати тільки значки соціальних мереж з посиланнями на ваші профілі. Функція не додає соціальні кнопки Поділитися. Для цього вам все ще знадобиться плагін для соціальних мереж з функціями обміну.

Блок кнопок

WordPress 5.4 надає блок «Кнопки». Як ви можете здогадатися з назви нового блоку, він дозволяє додавати кілька кнопок поруч.

buttonsgroup

Ви можете вибрати колір фону або градієнта для кожної кнопки і вибрати один з двох різних стилів.


gradientbuttons

Покращені блоки, які ви повинні спробувати в WordPress 5.4

Кілька блоків в WordPress 5.4 покращені. Головні зміни.

Розширені можливості пошуку кольору для блоків

WordPress 5.4 пропонує нові варіанти кольору для кількох блоків. Це дозволяє вам створювати більш привабливі макети для ваших повідомлень і сторінок. Раніше користувачі могли змінювати колір всього тексту в абзаці. У WordPress 5.4 тепер ви можете змінити колір будь-якого тексту всередині блоку абзацу.

textcolor

Ви також можете вибрати колір тексту і фону з градієнтами для блоку обкладинки, і ви навіть можете вибрати колір фону і тексту для всіх блоків всередині групового блоку.


group-colors-wordpress

Якщо ви регулярно використовуєте блок «Стовпці», ви також можете використовувати кольори для відділення стовпців від звичайних абзаців.


column-colors

Інструмент вибору блоків

Нова кнопка на панелі інструментів дозволяє легко вибирати блоки. Це дійсно корисний інструмент, особливо коли у вас є вкладені блоки всередині групового блоку.


selectblocktool

Просто натисніть на інструмент вибору і потім наведіть курсор миші на блок, який ви хочете вибрати.


dragfeaturedimage

Ще одна корисна зміна! У новій версії, щоб додати вибрані зображення досить їх перетягнути. Раніше вам потрібно було вручну вибрати завантаження і встановити вибрані зображення. Це не відповідало здатності перетягування в редакторі контента. Тепер з WordPress 5.4 ви можете просто перетягнути зображення в розділ рекомендованих зображень.

Панель інструментів редактора блоків для мобільних пристроїв.

Раніше, якщо вам доводилося редагувати пост в блозі за допомогою мобільного пристрою, ви могли помітити, як переміщалася панель інструментів налаштувань блоку. Це ускладнювало використання редактора на мобільних пристроях. WordPress 5.4 виправив це за допомогою фіксованої панелі інструментів вгорі.

Вибір розмірів зображення в блоці галереї

Раніше ви не могли вибирати розміри зображень для зображень в блоці галереї зображень. Тепер ви можете вибрати розмір зображення прямо в налаштуваннях блоку галереї.

galleryimagesizes

Покращено блок останніх повідомлень

Раніше в блок «Останні повідомлення» не включалися обрані зображення. У новій версії можна вибрати розмір і вирівнювання для показаного зображення. Це робить блок «Останні повідомлення» більш привабливим і корисним.


latestpostsblock

Доступна функція додавання відео TikTok в WordPress

WordPress 5.4 включає підтримку oEmbed для відео TikTok. По суті, тепер ви можете додавати відео TikTok в свої записи і сторінки WordPress так само, як ви вставляєте відео YouTube. Просто вставте URL відео і WordPress автоматично вставить його.

Оновлені інструменти конфіденційності в WordPress 5.4

WordPress 5.4 вносить поліпшення у вбудовані інструменти конфіденційності. Експорт особистих даних тепер включає маркери сеансів, місце розташування подій спільноти і призначені для користувача мета-мітки.


personaldataexport

Експорт особистих даних тепер здійснюється в двох файлах в форматі HTML і JSON. HTML-файл містить зміст вгорі для полегшення навігації.

Зміни для розробників в WordPress 5.4

У WordPress 5.4 є кілька поліпшень для розробників. Ці поліпшення в основному торкаються розробників тем і плагінів:
- Нові Хендлери в WordPress 5.4 дозволяють розробникам додавати налаштовані поля в пункти меню навігації.

- Розробники тепер можуть додавати поєднання клавіш в редактор блоків.

- WordPress 5.4 змінює вивід HTML для віджета Календар. Він переміщує навігаційні посилання до елементу HTML <nav> відразу після елемента <table>, щоб створити валідний HTML.

- Нова функція apply_shortcodes () тепер доступна, як псевдонім для функції do_shortcode ().

- Деякі невикористовувані класи формально застаріли в WordPress 5.4.

Переклад з сайту wpbeginner.com. Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам дізнатися про нові можливості WordPress 5.4.

 

Купити Wordpress хостинг


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1182
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1