🌌

 Переходь в ГІПЕР! Замовляй хостинг у нас та, після переносу, отримай БЕЗКОШТОВНУ кількість днів, оплачених у старого хостера!

17 : 6 : 31 : 32

Hyper Wiki - відповіді на поширені запитання

Що таке PHP?

PHP (англ. PHP: Hypertext Preprocessor - "PHP: препроцесор гіпертексту") - скриптова мова програмування, застосовується для розробки додатків та сайтів. На даний час він підтримується майже всіма хостинг-компаніями і є одним із лідерів серед мов програмування, які застосовуються для написання динамічних веб-сторінок. Ця мова також підтримується нашими серверами хостингу.

PHP - це мова програмування з відкритим вихідним кодом, розроблена для вебу і може бути впроваджена в HTML код. PHP простий для навчання, тому якщо ви витратите кілька годин на ознайомлення з функціоналом PHP, то через деякий час вже зможете писати прості скрипти мовою PHP.

Якщо ви шукали відповідь на питання, що таке php, то знаходили визначення, що ця мова призначена для веб-серверів. Але на практиці PHP використовують у багатьох сферах програмування.

Де використовують PHP?

PHP – що це? Це спеціальна мова програмування, основними областями застосування є:

  • створення скриптів та програм, які працюють на серверній частині

  • графічних інтерфейсів, гілка PHP-GTK використовується саме для реалізації таких завдань

  • розробка сценаріїв, які виконуються у командному рядку. Подібні сценарії часто використовують для обробки текстових даних.

PHP незамінний для створення динамічних сайтів, наприклад, соціальних мереж, інтернет магазинів, порталів новин, ігор у браузері.

Навіщо використовують мову PHP?

PHP пожвавлює HTML. Статичні сторінки нікому не цікаві, саме за допомогою PHP відбувається актуальне оновлення інформації на сайті. Наприклад, змінюється прогноз погоди або оновлюється поточний курс валют на сьогодні. За допомогою чистого HTML вирішити таке завдання програмісту не вдасться, тому застосовують можливості PHP. Ця мова виконує сценарії - спеціальні програми на стороні сервера, що запускається у відповідь на запит від веб-браузера користувача. Тобто PHP є інтерпретатором сценаріїв, а сам процес називається інтерпретацією.

PHP дозволяє створювати професійні програми та сайти, при цьому не витрачати на це багато часу. PHP постійно оновлюється і не дивляться на наявність і популярність решти мов досі лідирує у списку затребуваних. Якщо ви ставите питання, php що це таке, то в мережі інтернет зможете знайти величезну кількість інструкцій та уроків по роботі з даною мовою. Він простий у роботі та надає web-розробникам багато переваг.

Переваги PHP

Популярність PHP мови обумовлена його перевагами:

  • Гнучкість налаштування та сумісність з усіма відомими ОС та веб-серверами, легка інтеграція з MySQL

  • Детальна документація, що значно спрощує розробку та пошук спеціаліста

  • Зрозумілий синтаксис на базі мов C, Java та Perl

  • Масштабованість, яка дозволяє програмам на PHP витримувати великий потік трафіку

  • Гарна перспектива у майбутньому. На PHP пишуть CMS Є безліч популярних фреймворків, які створені на базі цієї мови. Тому фахівці PHP ще довгий час будуть затребувані, тому що у PHP чудове майбутнє та безліч варіантів розвитку.

Як дізнатися версію PHP на вашому хостингу?

Ви можете знайти інформацію у вашій панелі керування хостингом. Залежно від панелі, інформація за версією може бути в різних місцях. Наприклад, у Cpanel версію PHP ви можете дізнатися у розділі Програмне забезпечення Вибір PHP версії/Select PHP Version. 

В ISPmanager версія PHP вибирається окремо для кожного домену, тому дізнатися версію можна в розділі WWW-домени, вибравши необхідний домен в панелі. Для інших панелей хостингу інформація про версію PHP буде розміщена в інших розділах панелі.

Другий спосіб дозволяє дізнатись версію без використання панелі хостингу. Необхідно створити спеціальний php файл із кодом

<?php

phpinfo();

?>

Далі завантажити його на сервер, із якого працює сайт. За посиланням у бразері буде показуватися інформація про версію пхп https://вашдомен.сайту/myphpinfo.php.

PHP хостинг