🌌

 Переходь в ГІПЕР! Замовляй хостинг у нас та, після переносу, отримай БЕЗКОШТОВНУ кількість днів, оплачених у старого хостера!

06 : 5 : 03 : 22

Hyper Wiki - відповіді на поширені запитання

Що таке Privacy Protection

Privacy Protection або захист приватності домену - це спеціальна послуга, яка підключається в налаштуваннях доменного імені. Після підключення дані власника домену, включаючи email, адресу, номер телефону, ПІБ, недоступні через сервіс перевірки whois. Захист конфіденційності або Whois Protection доступний для підключення для багатьох популярних доменних зон.

Послуга Privacy Protection захищає власника домену від небажаного спаму, який може йти як на поштову скриньку, так і телефон. Адже дані власника домену, якщо ця послуга не підключена, доступні всім в інтернеті після перевірки домену у Whois сервісі. Замість анкетних даних власника домену відображатиметься інформація реєстратора доменної зони та її контактні дані.

Whois захист даних домену необхідний всім власникам сайтів, незалежно від тематики проекту та його спрямованості. Для підключення Privacy Protection необхідно звернутися в підтримку компанії, де зареєстровано домен сайту.

Навіщо вказувати правдиві дані під час реєстрації домену?

Власником домену є той, чиї дані вказані під час реєстрації доменного імені. Якщо ви вказали вигадані дані, завжди програєте в суперечках за домен, наприклад, при втраті доступу до облікового запису. Для роботи з доменом потрібно мати доступ до пошти, до якої він прив'язаний. Тому обов'язково перевірте коректність написання пошти та доступ до неї перед реєстрацією доменного імені на цю пошту.

Захист контактних даних домену Privacy Protection запобігає крадіжці домену, небезпечному спаму та навмисному доступу до вашого облікового запису в шахрайських цілях. Також ваші конкуренти не зможуть отримати конфіденційні дані власника домену, а ви зможете захистити свої законні права на домен, наприклад, у разі втрати доступу до облікового запису.

Privacy Protection активується всього за кілька секунд, також цю послугу можна відключити, наприклад, під час перенесення домену (зміни реєстратора) це обов'язкова умова. Потім Privacy Protection можна знову активувати у нового реєстратора і приховати дані власника сайту.

Послуга Privacy Protection – це підвищення безпеки сайту, захист проекту від зловмисників. Privacy Protection необхідний для сайту так само, як і SSL сертифікат.

Як працює Whois Protection? 

Всі дані власника домену будуть приховані під даними реєстратора домену, тому ніхто не зможе надіслати вам шахрайський лист, або дізнатися номер телефону для подальших дій. Часто шахраї надсилають на пошту домену лист нагадування про оплату та продовження домену, після переходу за посиланнями з листа власник сайту переходить на підставний сайт реєстратора та робить оплату на рахунок шахрая. Звичайно ж, у такому разі домен не продовжується, а кошти йдуть у нікуди.

Як увімкнути або вимкнути захист даних Whois? 

Для цього вам потрібно написати в технічну підтримку вашого реєстратора або скористатися доступним функціоналом з особистого кабінету, якщо він доступний. Після приховування даних ви залишаєтеся власником домену, тому що дані в анкеті домену не змінюються, вони тільки ховаються від сторонніх очей.