🌌

 Переходь в ГІПЕР! Замовляй хостинг у нас та, після переносу, отримай БЕЗКОШТОВНУ кількість днів, оплачених у старого хостера!

07 : 23 : 01 : 20

Hyper Wiki - відповіді на поширені запитання

Що таке CDN

Що таке CDN

CDN (Content Delivery Network) – мережа доставки контенту, яка збільшує швидкість завантаження файлів сайту. Це відбувається завдяки комплексу серверів, які знаходяться далеко від одного в різних куточках планети.

Мережа розподілу використовується для збільшення швидкості завантаження вмісту. CDN - це ціла система додаткових вузлів передачі та зберігання інформації. Сайти, до яких підключений CDN сервіс, працюють швидше.

CDN сервери розміщені у різних країнах. Розподіл здійснюється за принципом найближчого географічного розташування сервера до користувача. Тому трафік проходить мінімальний маршрут і завдяки цьому підвищується швидкість з'єднання. Завдяки CDN доставка статичного контенту сайту кінцевому користувачеві здійснюється миттєво.

Навіщо використовують CDN

Content Delivery Network використовується для підвищення швидкості роботи сайту. Особливо це актуально, якщо на сайті багато мультимедійного контенту, наприклад фото, відео. Завдяки CDN знижується навантаження на основний сервер, що підвищує надійність та продуктивність роботи сервера загалом.

Сервіс має безліч напрямків роботи, тому успішно використовується сайтами з різних галузей по всьому світу. Крім прискорення завантаження контенту також надає базові функції DDoS захисту, безкоштовний SSL сертифікат та інші.

Компанія ГіперХост пропонує CDN-сервіс від всесвітньо відомої компанії Cloudflare. Якщо ви усвідомили необхідність підключення сервісу на свій ресурс, будьте впевнені, що збільшення швидкості роботи проекту позитивно оцінять не тільки ваші користувачі, але й пошукові системи, які також враховують швидку роботу сайту в процесі ранжування.

Переваги CDN сервісу

CDN пропонує багато переваг для підключених сайтів:

 • збільшення швидкості сайту, що особливо актуально, якщо ваш проект розрахований на міжнародну аудиторію та має велику кількість статичного контенту;

 • зменшення навантаження на основний сервер, на якому розташований сайт. Навантаження на сайт розподіляється відразу на кілька серверів, тому на основний сервер, з якого працює сайт, навантаження суттєво знижується;

 • контроль під час пікових навантажень сервера;

 • отримання комплексу додаткових послуг, таких як захист від атак, безкоштовний сертифікат SSL, очищення кешу, аналіз статистики та інші;

 • підвищення лояльності відвідувачів сайту та пошукових систем. Користувачі не люблять чекати довге завантаження сайту, а пошукові системи ранжують швидкі сайти вище;

 • стабільна та швидка доставка даних для користувачів, незалежно від їхнього розташування. Це забезпечено цілою мережею додаткових серверів у різних країнах;

 • конфіденційність. При перевірках домену сайту, який використовує CDN, через whois сервіси відображатиметься загальна інформація від cloudflare, а не реєстратор вашого доменного імені або хостинг-провайдер.

З підключенням CDN ви неодмінно відчуєте всі переваги послуги кешування, особливо якщо ваш проект багатофункціональний, з великою кількістю контенту та відвідувачів з різних країн світу.

Яким сайтам потрібен CDN

Content Delivery Network підійде всім сайтам, але перш за все його варто підключити для таких типів сайтів:

 • live-streaming сайтам;

 • ігрових проектів;

 • сайтам платіжних систем, банків;

 • інтернет-магазинів із великою кількістю товарів;

 • мультинаціональних сайтів, відвідувачі якого з різних країн світу;

 • сайтам із великою кількістю важкого контенту;

 • освітні проекти, які проводять онлайн навчання;

 • відео та фото хостингів;

 • сайтів, які мають мобільні додатки.

Останнім часом CDN послуга стала популярною серед більш простих сайтів, наприклад, серед блогів або форумів.

Як купити та підключити CDN від ГіперХост

Компанія ГіперХост також надає послугу CDN. Купити CDN можна на сайті, під час замовлення необхідно ввести доменне ім'я, для якого буде підключено сервіс кешування. Для деяких тарифів хостингу CDN сервіс надається у подарунок.

Ви можете замовити послугу на місяць, квартал, півроку, рік чи 2 роки. Після активації послуги для її підключення вам необхідно буде змінити записи NS на ті, які вам прийдуть на пошту. Це будуть NS записи CDN від CloudFlare.

Після оновлення DNS ваш сайт відображатиметься саме з цього сервісу. Якщо потрібно вимкнути CDN, потрібно буде змінити NS на записи вашого хостинг-провайдера. Усі додаткові налаштування на стороні CDN будуть виконуватися співробітниками технічної підтримки на ваш запит у тікет системі.

З підключенням сервісу CDN ви забезпечите сайту швидшу доставку контенту для користувачів і захист від стрибків трафіку, що дуже важливо для більшості сайтів у мережі.

Скільки коштує CDN?

Вартість CDN у компанії ГіперХост всього 1$ на місяць, також для деяких тарифів хостингу ви можете отримати CDN безкоштовно (тариф Про або Вічний Комфорт).