🌌

 Переходь в ГІПЕР! Замовляй хостинг у нас та, після переносу, отримай БЕЗКОШТОВНУ кількість днів, оплачених у старого хостера!

02 : 13 : 23 : 56

Hyper Wiki - відповіді на поширені запитання

Що таке FTP ?

FTP (англ. File Transfer Protocol - протокол передачі файлів) - протокол, призначений для передачі файлів в комп'ютерних мережах. FTP дозволяє підключатися до серверів FTP, переглядати вміст каталогів і завантажувати файли з сервера або на сервер. На всіх наших тарифах віртуального хостингу передбачено FTP доступ.

Що таке ftp акаунт? Це обліковий запис, який дає доступ до сервера, для завантаження та вивантаження сайтів. ФТП аккаунти надаються всім користувачам віртуального хостингу і навіть віртуальних серверів (по запиту). Додаткові ftp акаунти створюються безпосередньо в панелі керування хостингом у спеціальному розділі.

Що таке FTP?

Протокол передачі даних FTP використовується для завантаження та вивантаження файлів з віддаленого сервера. За допомогою FTP можна під'єднатися до сервера FTP і передавати дані між комп'ютерами. Цей спосіб передачі найчастіше використовується на віртуальному хостингу. Також за допомогою FTP можна працювати з VPS серверами, хоча на даному типі послуги краще використовувати SSH доступ. Для безпечного підключення FTP використовуються протоколи FTPS або SFTP.

Що таке ФТП? Протокол, який також використовується для перегляду інформації на віддаленому сервері за допомогою Інтернет-з'єднання. Для роботи з FTP використовуються спеціальні програми, FileZilla, Far Manager, Total Commander, WinSCP, FireFTP, Cyberduck.

FTP протокол - це можливість обміну інформацією та передачі за принципом “клієнт - сервер”. Він використовує мережеві з'єднання для організації передачі файлів між хостом та клієнтом.

Одна з основних переваг протоколу FTP - це множинні з'єднання, які дозволяють підключення користувачів без їх взаємодії та конфлікту. Друге – можливість відновлення передачі даних після втрати з'єднання, а також планування розкладу передачі даних.

Основний мінус – проблеми з безпекою передачі даних, які передаються у незашифрованому вигляді. Тому у разі атаки ваші дані можуть бути перехоплені та використані третьою стороною.

Також за замовчуванням FTP-протокол не захищений від підбору пароля та спроб входу зловмисників, тому є висока ймовірність злому саме за допомогою перебору паролів.

Режими роботи FTP протоколу

Існує два режими роботи протоколу: активний та пасивний.

Під час активного режиму роботи надсилається IP з номером порту, куди прийматимуться дані. Після отримання даних відбувається з'єднання з вузлом та дані передаються. Під час пасивного режиму роботи вхідне з'єднання неможливе, тому використовують PASV команду та адресу/номер порту сервера. Цей спосіб актуальний тоді, коли клієнт має захист брандмауером.

Що таке сервер ФТП?

Крім протоколу ФТП, є ще й поняття сервера - FTP server. Це сервер, який функціонує за протоколом FTP та забезпечує передачу даних. Працювати з FTP сервером можна за допомогою спеціальних програм, наприклад, найчастіше використовується FileZilla або Total Commander.

Для підключення до сервера вам знадобляться такі дані: адреса сервера, ім'я та тип з'єднання, ім'я користувача та пароль.

FTP сервер забезпечує:

  • доступ до файлів за логіном та паролем користувача;

  • якість передачі та контроль помилок;

  • перегляд файлів та папок для подальшого завантаження;

  • налаштування з'єднання в пасивному режимі.

За допомогою FTP сервера можна завантажувати файли сайту на сервер хостингу для подальшої роботи. Для більш безпечної передачі даних рекомендується встановити VPN на комп'ютер користувача або використовувати шифрований протокол FTP - SFTP.

FTP Хостинг